עקרונות הרייקי

מטרתה העיקרית של הרייקי היא במתן טיפול רפואי אולם היא הרבה מעבר לכך. הרייקי היא בראש וראשונה דרך חיים המאופיינת בחמש עקרונות המנחות את דרך חייו של המטפל.

על המצבה לזכרו של אוסואי, מגלה הרייקי בן זמננו, חקקו חבריו את כל תורתו, ובתוכה גם הפסקה הבאה:

…מטרת ריפוי רייקי אינה רק לרפא את המחלה אלא גם לתקן את המחשבה על ידי מעלת היכולת הרוחנית שלוחת-אל, לשמירת בריאות הגוף ולהנאה מרווחת החיים.

בלמדנו את האנשים, אנו אמורים ראשית לאפשר להם להבין את ההנחיות האחרונות של הקיסר מייג'י ולשנן את חמישתן בוקר וערב ולהטמיען:

אל תכעס היום
אל תדאג
הבע הכרת תודה
היה שקדן בעבודתך
היה נעים ומכבד לאחרים

במהלך השנים עברו העקרונות שינויים רבים, חלקן בהתאמה לדברי דר' אוסואי מפי תלמידיו כמו התוספת "רק היום…", חלקן ע"י מורים מאוחרים יותר כד"ר היאשי, מדאם טקאטה ועוד. עד לפני כמה עשרות שנים היה הביטוי "רק היום לא…" כמו למשל – "רק היום לא אכעס" וכיום, בהביננו שתת המודע אינו מכיר את מילת השלילה "לא", הוחלף המשפט ובמקומו נאמר "רק היום אוותר על הכעס".

העקרונות המקובלים כיום הם:

  • רק היום אוותר על הדאגה
  • רק היום אוותר על הכעס
  • רק היום אכבד את אבי, אמי ומוריי ואכיר להם תודה
  • רק היום ארוויח את לחמי ביושר
  • רק היום אוהב והכיר תודה לכל יצור

על פי תורת הרייקי, רצוי לו למטפל שיחיה על פי הוראות אלו. על מנת להטמיען, יש לשנן אותן ולומר אותן יום יום במשך 21 ימים רצופים וכן בכל פעם בה נתקלים במצב של אחד העקרונות. זהו פרק הזמן הנדרש לגוף ולנפש להטמעתם ולהפיכתם לדרך חיים.

באומרנו "רק להיום" אנו יכולים להתחייב להיום בלי הצורך להתחייבות ארוכת טווח שאולי לא נוכל לעמוד בה.

כל המשפטים מתחילים בצמד המילים "רק היום", וזהו אחד ההיבטים החשובים בעקרונות. ולמה? דר' אוסואי טען שעלינו לחשוב על עצמנו ב-"כאן ועכשיו" ולכן נאמר את המשפט הזה כל יום מחדש. המשמעות של "רק היום" מביאה אותנו לאפשר לעצמנו לחיות ברגע זה – לא בעבר שלא קיים יותר או בעתיד שעדיין לא פה. הרגע הזה הוא הזמן בו יש לנו את הכוח לשנות, בו המודעות שלנו מתרחבת ומכילה את כל המרחב בו אנו נמצאים.

להמשך (פירוט העקרונות) – לחץ כאן

חזרה

One thought on “עקרונות הרייקי

  1. באיזו נסיבות השיטה הזו(רייקי) יכולה להזיק לטיפול הקונבנציונלי שהמטופל מקבל?
    מתי אתם ממליצים למטופלים לפנות לשיטה זו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *