מהי הרייקי?

רייקי היא דרך חיים ושיטה עתיקה לריפוי, רגיעה ואיזון המתבצעת בעזרת העברת אנרגיה חיובית לעצמך ולאחרים והיא התגלתה מחדש בסוף המאה ה-19 ע"י הנזיר הבודהיסטי דר' מיקאו אוסאי.

רייקי היא טכניקת טיפול היודעת לתעל "אנרגיה קוסמית" דרך גופו של המטפל ההופך להיות סוג של מתווך, צינור, המאפשר לאנרגיה לזרום דרכו אל המטופל.

מקור המילה 'רייקי' הוא מיפנית והיא מורכבת משתי מילים – רֵי, קי:סמלי הרייקירֵיי – רוח אוניברסלית, תודעה אלוהית.
קי – אנרגיית החיים. המילה מופיעה בשפות שונות בוריאציות רבות. ברפואה הסינית היא מוכרת כ-צ'י ובסנסקריט – פארנה.

 

הסימול של הרייקי היה מבוסס על הקנג'י היפני המסורתי אך מאז שנות הארבעים עם הגיעו לעולם המערבי, הוא עבר שינוי והוא מוכר בעולם בגרסתו המודרנית.

  • הרייקי היא טכניקת טיפול עתיקה המודרכת על ידי החכמה האלוהית, ובחיבורה לרצון הכן ולכוונה הממוקדת של המטפל, היא יוצרת רמת טיפול עמוקה, הרמוניה ואיזון בכל ארבע הרמות של העצמי – הפיזית, המנטלית, הרגשית והרוחנית.
  • אנרגיית הרייקי היא אנרגיית חיים אוניברסלית המגיעה ממקור הבריאה וכוללת את ממלכת החי בכללותה, מממלכת הצומח, ממלכת המינרלים השונים וכל העצמים הדוממים, והיא אנרגיית ריפוי עצמתית.
  • בהיות הרייקי מודרכת על ידי מודעות אלוהית, אין בה שמץ של רוע והיא לעולם אינה מזיקה. מידת האנרגיה שזורמת היא תמיד בהתאמה ליכולת מטופל לקבל והיא צמיד תעצור מעצמה בהגיע המטופל לרוויה.
  • אנרגיית הרייקי זורמת בכל חלקי הגוף ומביאה מרפא. זוהי אנרגיה "חכמה", וגם אם לא כוונה לייעוד מסוים, היא תמיד תמצא את המקומות בגוף הזקוקים לאיזון ולהעצמה. יכולת זו מקנה לרייקי את האפשרות לאתר בעיות עוד בטרם שצפו אל פני השטח, עוד לפני שהתפתחו תסמינים ולמנוע את המחלה עוד טרם הופיעה.
  • הרייקי הינה טכניקה לטיפול וריפוי אך היא בעלת משמעות רחבה ומקיפה המביאה לשינוי פנימי עמוק בדפוסי חיים וההתנהגות מתוך אחריות אישית וחופש בחירה ולהמרת הנפרדוּת באחדות, ופחד – באהבה.
  • הרייקי היא כלי הניתן לשימוש בכל רגע, בכל זמן ובכל מקום לשחרור מיידי של לחץ, מתח, כאב וכמעצים מיידי של אנרגיה. היא טכניקה הוליסטית לתיעול כוח אנרגיית החיים. ככזו, היא אינה דורשת סביבה מיוחדת, ציוד ייחודי, וגיל אינו גורם בר שיקול.
  • הרייקי נמנית על אותן תצורות ריפוי בודדות המאפשרות ריפוי עצמי, היא אינה נוגדת (קונטרה-אינדיקציה) לשום שיטת ריפוי אחרת אך תמיד מקדמת את יכולתן. הרייקי לא מתערבת בטיפול רפואי קונבנציונלי אך מקדמת ומטייבת אותו. היא מזרזת את תהליכי ריפוי ומספקת מקור לאנרגיה שמורה בעת שהמטופל חולה, בטיפול או בעת ההחלמה.
  • הרייקי אינה דת, אינה מחוברת או משויכת לשום דוקטרינה, תורה ולא נוגדת כל חוק אוניברסלי.
  • הרייקי מועברת לתלמיד על ידי מורה בתהליך של כוונון וחניכה ויוצרת חיבור בין התלמיד ומקור הרייקי. תהליך החניכה נקרא ביפנית Rayjoo (ריי ג'וּ) ובתרגום – "ברכתה של האנרגיה הרוחנית" והיא תהליך הנעשה בכוונה פנימית עמוקה ובחרדת קודש. חניכת הרייקי "פותחת" קשר ישיר בין התלמיד אל אנרגיית הרייקי, ומרגע שאדם עבר אותה, הוא מחובר לצמיתות אל אנרגיית הרייקי האוניברסלית ללא צורך של שינוי הכרתי כמדיטציה, תפילה או דמיון.
  • מטפלי הרייקי הם צינור ועליהם להשאר כלי טהור דרכו זורמת האנרגיה. התנהלות זו מאפשרת לריפוי להיות ברמתו הגבוהה ואין לערב בה אגו או רצון אישי של המטפל בהחלמת המטופל.
  • הדרך להעברת הרייקי היא בהנחת ידיים (כשהאצבעות נוגעות זו בו) על הגוף מאפשרת לאנרגיה לזרום מהמקור האוניברסלי אל הגוף ומשם, דרך כפות הידיים, אל המטופל או – בשיטת שליחת האנרגיה למרחוק כאשר נבצר מהמטופל להיות נוכח בגופו לצד המטפל.

חזרה

One thought on “מהי הרייקי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *