נשמה עתיקה?

חזרה

לנוחותכם – קראו את המאמר תוך האזנה להקראתו!

האם את/ה נשמה עתיקה? 6 סימנים עיקריים

רבים מבין העוסקים בתחום הרוחני סקרנים ואפילו מתחבטים בשאלה "האם הנשמה שבי היא נשמה עתיקה?" ובדרך כלל לא עוצרים לשאול "ואם כן, אז מה?"

הצורך שלנו להתחבר ולתקשר את נשמתנו – גדול, ורבים מאתנו חשים סוג של "גאווה" להיות שייכים לנשמה עתיקה, בעלת ידע וניסיון רב.

ומה היא בעצם נשמה עתיקה? במה היא שונה מאחרות? האם יש סוגי נשמה אחרים, ואם כן, מה הן, ובמה הן שונות?

מי שקרא את "מסע הנשמה" של דר' מייקל ניוטון, שם לב שהמטופלים שלו, שבעת היותם תחת היפנוזה "וביקרו" בעולם הנשמות, סיפרו שנשמות שונות מתגלות לעיניהם בצבעים וגוונים שונים המציינים רמות התפתחות שונות. כך למשל – נשמה חדשה צבעה לבן מט, נשמה בדרגת התפתחות בינונית תהיה זהובה, גבוהה היא תכלת, מאסטרים הם כבר סגולים ונשמות שסיימו את מסלולן (אווטארים) וכבר אינן צריכות להתגלגל יותר – צבען לבן בוהק. סך הכל מציין ניוטון שמונה רמות של נשמות – רמה של נשמה חדשה שרק נוצרה, שלוש רמות שונות של התפתחות בינונית, שתי רמות גבוהות, רמת הנשמות שהן מאסטרים או מדריכים וכמובן – הָאֲוַוטָרים.

החלוקה הזו, הרצון הזה להשתייך לרמה זו אחרת, הוא צורך אנושי ואין הוא דומה כלל למה שמתרחש באמת בממדים האחרים, בעולם הרוחני. שם, ההיררכיה כלל לא קיימת ומה שאנו קוראים לו "רמות שונות", אינו אלא התפיסה שלנו, של בני אדם החיים בעולם לינארי ביודענו שבעולם הרוחני רב הממדים שוררת הבנה שונה, הבנה הנשגבת מיכולתנו להשיג.

מקור הנשמות הוא במה שאנו מכנים "אור הבריאה" ועל כן במהותן הנשמות הן אנרגיה של אהבה טהורה, של הניצוץ האלוהי, וכאשר נשמה מתממשת בגוף אדם, היא מביאה איתה את כל מאפייניה אלה, אך גם את פצעיה מתחילת דרכה או ממה שאספה בגלגוליה השונים ומגיעה כדי ללמוד, להשלים ולתקן – ובכך למעשה, יוצרת את השונות שבין בני האדם.

את הנשמה שזה אך נוצרה ניתן להשוות (אם לתאר זאת במושגים אנושיים), לתינוק שזה עתה נולד. לאחר שהנשמה זוקקה מתוך מקור הבריאה, הופיעה במרחב והוכשרה במהלכים שאיננו מבינים, היא תבחר לעצמה את דרכה. ואם דרך זו היא מסלול חיים בגוף ביולוגי, היא תעבור מסלול הכנה של החיים החדשים ותתממש בעובר אנושי. אדם זה, שנולד עם נשמה "חדשה", יוולד ללא זכרונות מגלגולים קודמים, ללא ניסיון נשמתי ויצמח ויגדל בלעדיהם. אדם זה שיש בו נשמה של עולל, הוא "נקי" מהשפעות עבר, בעל יכולות התפתחות לכל הכיוונים, ויהיה נטול הטיה מוקדמת של מחשבות, דרכי ניהול, הסתגלות, התמודדות בחברה, או אפילו פוביות המושפעות מחיים קודמים. אדם זה יהיה פתוח לכל, ולרוב גם פזיז וקל דעת…

אחרי שהנשמה עברה מספר גלגולים וצברה מספיק ידע וניסיון, היא תעבור אל הרמה הבאה. ההחלטה על כך נלקחת בזמן שבין תקופות חיים – אחרי סיום חיים ולפני הגלגול הבא. את המסלול ואת המטרות קובעת הנשמה תוך תמיכה מסיבית של הדרכות וישויות גבוהות המלוות אותה במסעה. הידע והניסיון המצטברים מקדמים את הנשמה בין השלבים שונים, בדרכה לקראת היותה אווטר – נשמה ותיקה שאין לה צורך לשוב ולהתגלגל, ואם היא בוחרת לעשות זאת בכל זאת, הרי זה מתוך שיקולים אחרים.

גם בספרי "סיפורה של נשמה", מדברת הנשמה על תהליכי ההתפתחות אותן עברה, ועדיין עוברת, ואחת החוויות שהיא מתארת היא ברגע בו זומנה ל"מועצת הזקנים" כפי שהיא קוראת להם, כדי להפוך למאסטר, ל-"נשמה מדריכה". היא מסבירה זאת כמיטב יכולתה ובדרך שבני האדם יוכלו לקבל ולחוש, וכך היא אומרת:

אני לא יכולה לספר על התרגשות לקראת המפגש או על תחושת חיל ורעדה, כי תחושות אלה זרות לנו כאן. אך הרגשה של התעלות, של כבוד, של מפגש מיוחד במינו הייתה גם הייתה. פגישה עם מלאכים הקרובים יותר לרמות גבוהות, הקרובים יותר למקור עצמו, היא מיוחדת, נדירה, והאווירה במקום בעת המפגש שיקפה כל אלה.

לא הייתה זו שיחה על תפקידים, לא מפגש של נאומים על "מגיע לך" ו"זהו תפקיד בעל אחריות רבה", גם לא אירוע של אותות ומדליות או טקס תוארי אצולה בחצרות מלכים. זה היה מעמד שבו הבנתי את משמעות המעבר לרמת מדריך, את האחריות הנלווית לתפקיד הזה ואת מה שרמה זו מייצגת בעולמנו. כל זה נעשה בסוג של "חניכה" שבה לפתע ידעתי את כל אלה, והרגשתי אותם בכל הווייתי. הייתי שם כשהרגשת הכבוד האופפת את המעמד מרחפת במקום, אך ללא סממני שלטון גבוהים או מרשימים. זו הייתה הפשטות בגדלותה הגבוהה ביותר, זו הייתה הצניעות הטהורה ביותר, זו הייתה הנתינה שלא למטרת קבלה הנקייה ביותר שאפשר להעלות על הדעת.

וכשיצאתי משם, הייתי אחרת.

וכך, תוך התפתחות באמצעות גלגולים בבני האדם, הנשמה עוברת דרך כל השלבים עד שתגיע לרמה האחרונה – רמת "נשמה עתיקה".

נשמה עתיקה היא זו שמילאה את כל מה שהיא צריכה ללמוד ולתקן או לפחות את הרוב והיא יכולה להחליט להשאר בעולם הרוחני ולקבל תפקידים שונים שלא כרוכים בגלגול ובהתממשות בגוף חדש, אבל גם, ודווקא בשל ניסיונה, היא עשויה לבחור בגלגול נוסף בו היא תחווה מעשים ייחודיים, אולי לא שגרתיים, מתוך ההבנה שלנסיון החיים הקודמים ולידע המצטבר שלה יהיו משמעויות רבות עוצמה שיגבירו מאוד את סיכויי ההצלחה של חיים אלו.

נשמה עתיקה, מכירה את ההיסטוריה של האנושות, היא חוותה אותה בגלגולים רבים שנמשכו לאורך שנים רבות. היא כנראה חוותה חיים בתקופות קדומות מלפני אלפי שנים והשתתפה בהתפתחות האנושית עם השנים, היא עברה "וחרשה" את כדור הארץ לרוחבו ולאורכו והעבירה חיים באזורים מתקדמים ונחשלים, בתרבויות מפותחות או במה שבני אדם "התרבותיים" מכנים תרבויות נחשלות. היא חייתה חיים שמחים וחיים עצובים, אסונות ושמחות. חיים של עוני ועושר של אהבה או בדידות. נשמות אלו חוו חיים של אדם "חשוב" וגם של "עמך", הם התגלגלו באיש תאב פרסום, וגם באדם הנחבא אל הכלים.

נשמה עתיקה נושאת עימה ידע רחב, היא בעלת ניסיון אדיר, והאדם שבו מתקיימת נשמה זו, יחווה חיים תואמים לכך. הוא כבר לא צריך לרדוף הישגים, אתגרים או משימות חדשות וייחודיות, הוא לא צריך להתנסות והתנהגותו היא כמו, אם להשוות, של פנסיונר המעביר את זמנו בעיקר במה שהוא אוהב ובניצול שעות פנאי. לרוב הוא כבר לא יחפש תחומי מחקר ועשייה חדשים, הוא גם לא יחפש חברויות חדשות, הוא יהיה בודד יותר ומקורב אצל עצמו.

נשמה עתיקה, עוזרת לאחרים והאדם בו היא שוכנת יהווה משען לסביבתו – יש לו את הידע, היכולת ואת הרצון. נשמה עתיקה תהיה אדם טוב ואמפתי, היא לא תהיה אדם רע ומתנכל. היא תאהב ללמד ולהשפיע מידיעותיה ומיכולותיה.

לרוב הם אנשים שקטים המעדיפים את ההתבוננות והלמידה מרחוק, בעודם מפנימים את השיעורים וההתנסויות אותם הם חווים במהלך חייהם.

אנשים בעלי נשמה עתיקה מקרינים תדר של שלווה ויציבות, והם מהווים "כדור הרגעה" טבעי לסביבתם.

ברצונכם לדעת אם הנשמה שבגופכם היא נשמה עתיקה? התבוננו פנימה ובחנו את דרך חייכם. דרך החיים של הנשמה העתיקה מתבטאת בעיקר בששת התחומים הבאים, וכל שנותר לכם הוא לבדוק:

 1. נשמות עתיקות סוללות את חייהם במסלול משלהן

 2. אנשים בעלי נשמה עתיקה לא הולכים בעקבות נטיות חברתיות, אופנות, סולדים מ"תופעת העדר" ולא פועלים לפי מה שהסביבה מצפה מהם. המטרות האופנתיות והנטיות החומרניות של החברה לא מעניינות אותם. במקום לרדוף הצלחה וכוח הם מעדיפים לחפש את המימוש העצמי והאושר ולכן לרוב הם יהיו מחוברים גבוה, רוחניים אך גם מקורקעים.

 3. לנשמות עתיקות יש רק מעט חברי אמת המלווים אותם במהלך חייהם

 4. אנשים אלו מגלים קושי בחיבור לאנשים בני גילם, כי תחומי העניין והשיח איתם משעממים אותם. במקום, הם נמשכים אל מעט חברים נבחרים היכולים באמת להבין אותם ואת טבעם הרציני. הם לא יבזבזו זמן להכיר אנשים אליהם לא יוכלו להתחבר.

  חיי החברה של אדם זה טובים לטעמו ואין לו בעיה לאבד חברים, זו החלטה שלו ואם הם לא אתו, לא נורא. הוא יכול לשמור על קשר ויכול להתנתק ואין זה מפריע לו. לא פעם ולא פעמיים ישאלו אותו "איפה נעלמת לנו"?

 5. נשמות עתיקות צמאות ללמידה בלי יכולת לרוויה

 6. באנשים שנשמתם עתיקה ניכרת כבר מתחילת דרכם התשוקה לידע ולנושאים אינטלקטואליים. הם מעריכים חשיבה ביקורתית, ויבחנו לעומק כל התנסות אותה הם חווים כדי לחלץ שעורי חיים חשובים. הידע מעניק להם אושר וכוח. אִתגוּר מחשבותיהם הוא משאת נפשם.

 7. נשמות עתיקות מסתגלות בקלות למצבים ולסביבה זרה

 8. הם לא אוהבים להתבלט או לעשות "סצנות" ומעדיפים להתרחק ולהתבונן. הם אמנם לא אנטי חברתיים לכשעצמם, אך מעדיפים לראות עצמם כסוג של "לא מובנים" או דחויים חברתית. הסקרנות הטבעית שלהם, מובילה אותם לשאול שאלות רבות ולהמשיך אתן אל שיחות מעמיקות הנוצרות מהן, אך הם יאבדו ברגע שהן תתגלינה כשיח סרק או שיחה רדודה. אם לא יוכלו להחזיר את השיחה אל מסלולה המעניין הם פשוט ינתקו מגע ויפסיקו.

 9. נשמות עתיקות מסתכלות אל מעבר לפרטים הקטנים ורואות את התמונה הרחבה

 10. הם יסננו את הפרטים היומיומיים הנוטים לערפל את המחשבה הבהירה. ראייתם ברורה ואינה מתפשרת עם נושאים חומריים או רהבתנות אגואיסטית אותם הם רואים כחסרי שחר שלא מביאים לתוצאות. במקום להתרכז ב"כאן ועכשיו" הם רואים מעבר – אל העמוק ואל העתיד. המחשבה קדימה על אפשרויות ותוצאות הפעילוּת היא מה שנותנת להם פרספקטיבה והבנת העולם הרחק מעבר להווה.

 11. נשמות עתיקות הן רוחניות

 12. כשאני אומר "רוחניות", אין זה במשמעות דתית של פעילות בארגון או מוסד דתי. אנשים אלו מכוונים יותר למסורות ישנות ולפולחנים עתיקים, שבקיומם הם מוצאים אושר. נשמות עתיקות מחפשות תמיד הארה דרך הידיעה אותה הם מוצאים בדרך. אנשים בעלי נשמות עתיקות נוטים להיות בעלי טבע רגיש ורוחני, הם יחפשו "הארה", ושלווה וחמלה היא דרך החיים שלהם.

  מצאתם שנשמתכם עתיקה? אני מאמין שידיעה זו לא יוצרת אצלכם תחושת גאווה מזויפת, לא תחושת התעלות מיוחדת, אולי רק תחושה של שביעות רצון, שקט נפשי ורצון להעביר את חייכם בדרך הנכונה והמתאימה לנשמה זו.

חזרה

26 תגובות בנושא “נשמה עתיקה?

 1. היי ממש התחברתי תודה ,שמעתי שיש עוד רמות מעבר לנשמה עתיקה כמו האינסופית והנעלה

 2. מדהים❣️❣️❣️❣️❣️❣️
  תודה להבהרות🙏 עכשיו ברורה לי התנהלותי והתנהגותי בעולם הזה.
  למרות החיות בעולם זה, מרגיש, שכדור הארץ קטן עלי ואין לי שיכות…. נראה מוזר??????

  • היי מיקי,

   למה מוזר?
   מכיוון שלמעשה איננו יודעים באמת למה באה הנשמה לגוף הנוכחי, מה מטרותיה ומה היא רוצה ללמוד או לתקן, הרי שאיננו יכולים לקבל את מה שקורה כ"מוזר".
   אולי "לא מובן לי" יהיה נכון יותר?
   אם הנשמה באה לגופך, היא עשתה זאת מסיבות טובות. היא בחרה את התקופה, את הסביבה, את הוריך, והכל במטרה מסוימת שאיננו מבינים.
   ואם היא באה לכדור הארץ, יהיה קשה להניח שאתה "לא שייך", יותר נכון יהיה אולי שאינך יודע למה אתה כן שייך בפלנטה הזו.

   שמוליק

  • מדהים!!!!!!!!!!!!!!!!!!,במילה.
   קראתי הכל משרשמת, וכל משרשמת קורה לי ביום יום. אני עובר ביום יום שיעורים רוחניים שחלק גדול מהם גדולים כמו למשל: ככל שאתה יותר יודע מה זה אמונה ככה אתה כבן אדם רגוע יותר ,שלם יותר ,לא זקוק להוכחות לשום דבר ,מלא באהבה.
   אבל ביום יום יום כשאני מיתעורר אני מרגיש בנשמה כעס על העולם הזה כי כשנולדתי ציפיתי שהעולם הישתנה לטובה וכשגיליתי שזה לא קרה זה גורם לי עד היום למלא כעס בנשמה.
   בחיים שלי לא הגיע עד היום בן אדם אחד נורמלי שהכיר אותי כמו שצריך ואת מישאני באמת. ועד היום אני מחפש את המקום שלי בעולם הזה ולא מוצא.

  • אני חייבת לדעת . פתחו לי מפה נמרולוגית לפני שנים והנמרולוגית קלעה בול בדברים מהעבר . אמרה לי שאני נשמה עתיקה וגבוהה ..שאני מאוד רוחנית . הרוחניות בחרה בי לאורך כל הגילגולים ולא אני בה . אני אכן אחת שעושה מעשים טובים ויש לי נתינה ענקית . רציתי לדעת כמה דברים האם הם הגיוניים שקשורים לנשמה הגבוהה.
   1- אני מרגישה את העתיד הקרוב . לדוגמא : חברה טובה שלי ז"ל , התקשרה אליי באמצע הלילה .. התעוררתי מהטלפון ולא עניתי לה והדבר הראשון שעלה לי בראש שקשור אליה מתוך חצי שינה ..זה מוות . חודש לאחר מכן היא נהרגה בתאונת דרכים.
   2- בשנה האחרונה אני חושבת על סרטן אצלי .. ברגל . לא היתה לי שום סיבה לחשוב על זה ולאכול סרטים . לא כאב לי ואני מרגישה מצויין .. אבל תמיד בראשי אמרתי סרטן ברגל זה עניין של זמן .. והינה אובחנתי בסרטן במפשעה/רגל לפני כמה חודשים .
   שנים רבות ( מעל 15 שנה) כל 19.5 הייתי אוכלת סרטים שאני מפספסת משהו ביום הזה . הנמרולוגית שפתחה לי מפה אמרה לי לפני כמה שנים שתאריך הלידה בגילגול הקודם היה 19.5 .
   לפני כמה לילות חלמתי ( קצת הזוי) שקיבלתי ליום הולדת רוטב עגבניות .
   לפני כמה ימים ישבתי עם הבן שלי לראות סרטונים והוא התעכב על סרטון של יוטיובר ופתאום נזכרתי בחלום .
   פחות מחצי דקה אחרי שחשבתי על החלום וצחקתי לעצמי .. היוטיובר מוציא לילד שלו רוטב עגבניות ואומר לו הבאתי לך מתנה לאכול .( צחק על הבן שלו שלא רצה לאכול כלום ) משהו הזוי . בחיים לא ראיתי את היוטיובר הזה לפני . זה על הקצה מה שאני כותבת . יש לי חברות שהמומות מכל מיני דברים שאני אומרת להם והם מתגשמים . תוהה לעצמי אם כל זה קשור לנשמה עתיקה וגבוהה ?

   • היי סיון,
    דבר אחד ברור – את מחוברת ואין לזה קשר להיותך נשמה עתיקה או לא.
    למעשה, מה זה חשוב? אם את בנתינה, באהבה ותורמת לסביבה, אז מה הידיעה על דרגת התפתחותה של הנשמה עוזרת או מקדמת?
    אנחנו בני אדם בשר ודם, והנשמה שבתוכנו באה מתוך הרצון ללמוד, לתקן ולעזור לאחרים ועל כן "מתנתקת" מהעולם שמעבר, כי רק כך היא מצליחה ללמוד: מתוך הניסיון, מתוך ההצלחות ומהכישלונות.
    ולגופו של עניין – הנשמה רומזת לך שחלק ממסלול חייך הוא בלהיות מחוברת. כל ידיעה שאת מקבלת היא עוד רמז, עוד ניסיון לדחוף אותך לכיוון, ולהיות פעילה ומחוברת באופן אקטיבי ולא רק "לקבל" באופן פסיבי.
    לכי ללמוד יקרה, שפרי את יכולותייך. זה ישפר את חייך, ישפר את חיי סביבתך!

 3. וואווו, מתחברת לכל מה ש״דרוש״ בנשמה עתיקה.
  יודעת אנוכי כי אני בשליחות וליבי באהבה למען האנושות.

   • תודה רבה אלון יקר.
    כמה שלווה ועונג לקרוא את המילים שלך וללמוד עוד ועוד על עולם הנשמות.
    תודה על החכמה שלך, על המידעים ועל הרחבת התודעה🙏💓🌄🎁❤️🌐

    • הי ישי,
     שמחתי לקרוא את תגובתך, אבל מי זה אלון?
     אתה לא הראשון שמגיב לו במאמר הזה, שכתבתי, ונמצא באתר שלי (בו כתבת את התגובה…)
     אשמח אם תאיר את עיני בעניין!!

  • היי דוד,
   מבחינת זוית הראיה של הנשמה – אין כל הבדל. ההבדלים בין לאומים ודתות באים מתוך ההתבוננות האנושית שהיא מצומצמת מאוד יחסית לזוית הגבוהה של הנשמות

 4. זאת אני!!! מעניין אם כך מה השיעור שהנשמה שלי צריכה לעבור? איך אגלה? האם בכלל חשוב לגלות?

  • היי תמי,
   איך לגלות מה הנשמה שלך צריכה לעבור? זה הרי השיעור לחיים עצמם!
   אין אנו יודעים מה השיעור, וכל שנשאר הוא לסמוך על ההדרכות שיכוונו אותנו בכיוון הנכון.

 5. מעניין … איפה ניתן לפגוש עוד נשמות עתיקות ולשוחח וללמוד עוד ידע ומידע עבור החיים הללו ….

  • היי אלמוג,
   נשמות עתיקות לא מגיעות לכאן כדי "להחבר" אל בני מינן…
   למה לחשוב שניתן לקבל ידע ממי שהוא נשמה עתיקה, ידע רחב יותר או מעמיק יותר ממי שנשמתו צעירה יותר?
   הנשמה הותיקה מגיעה לחיים עם סיפור ותכנית נשמתית סדורה וברורה ואין זה הכרח שהפצת הידע מעולם הרוחות היא אחת ממטרות אלו!

   ובכל מקרה, לרוב ניתן לפגוש אנשים שנשמתם עתיקה – בין מאסטרים רוחניים ןבין תלמידיהם

   • חלקנו אנשים רגילים.
    בחירה במעמד כלשהו לא מסתדרת תמיד עם ההבנה שהיררכיה היא המצאה אנושית. אנחנו אוהבים לברוח מעמדות כוח ורוב האנשים לא יכולים להבין מי אנחנו, היכולת לפעול מאחורי הקלעים היא הכוח הגדול שלנו.

    • אני פחות מתחבר לכל ענייני הנשמה למיניהם זה שיח תיאולוגי מאמין או לא מאמין עצם המילה אמונה להבדיל מעובדה הוא בר ויכוח לעינינינו החיבור שלנו כבני אדם לעבר ואפשר לומר לבריאה לניצוץ הוא הרבה יותר פשוט ממה שרוב האנשים חושבים בכל תא בגוף האדם יש את מערך הגנים של כל הגוף הdna כידוע וזו עובדה מדעית ולא אמונה הגנים עוברים בתורשה וכך למעשה אם נחשוב על זה בצורה לוגית יש בנו קצת מהגנים שהולכים אחורה עד לבריאה עצמה 🙏🏻🌈🪷🔥❤️

 6. ניתוח יסודי וברור כל כך של אופי נשמה עתיקה.
  יתרה מזאת, מדויק בצורה נדירה. ישר כח

  • מעולה!! כל שנשאר לך הוא לנסות ולהבין מהו השיעור שהנשמה שלך בחרה לחיים אלה.

   • וואוו אלון יקר ,
    המאמר מדהים !!!
    מיד הראתי גם לבעלי….
    הוא צחק ואמר שאני כניראה נשמה מאור מאור עתיקה…
    אני כל כך מודה לך !!!
    התובנות והאיפיונים מרגשים אותי עד דמעות…. באחת אני מבינה אותי …. כל מה שתארת זה פשוט בול בול…
    ההבנה הזו נותנת המון שקט מול תהיית הסביבה על כך שאין בי רצון לעשות ושאני מסופקת בכל כך מעט, בשקט שלי, בטבע ובלמידה אינסופית ואין בי רצון למעבר….. מלבד רצון עמוק לפזר לחלוק את האור, האהבה, הקסם, הפלא, היופי והאושר העילאי שאני חווה עם האחדות כולה….
    תודה ענקית אלון יקר !!!

    • אריאלה יקרה,
     כל כך משמח שאנשים מתחברים, רואים ולומדים – על עצמם ועל סביבתם!
     ואני כ"כ שמח על שניתנה בידי הזכות להעביר את המידע ואני בהודיה מלאה להדרכות שמלוות אותי.

     אני לא יודע מי זה אלון, אבל אשמח למסור לו את תודתך… אני, שהעליתי את המאמר, הוא שמוליק רפאלי.

     שתהיה שבת שלום!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *