מערכת הצ'אקרות

חזרה

הצ'אקרות ותפקידיהן

מערכת הצ'אקרות

מדהים עד כמה מחיי היומיום הנוכחיים שלנו מושפעים מאמונות ומסורות מלפני אלפי שנים. צ'אקרות, מושג מתחילת ההינדואיזם (מסביבות 1500 לפני הספירה) הן אחד מההיבטים הללו.

צ'אקרה, כלומר "גלגל מסתובב" בסנסקריט, מתייחסת ל"גלגלים" שבתוכנו העשויים מאנרגיה. הצ'אקרות קיימות בכל בעלי החיים והן ממוקמות לאורך עמוד השדרה והגוף כולו. כל צ'אקרה מקושרת לצבע שונה, לאיברים, אלמנטים, אבני חן ורגשות שונים. גלגלי הצ'אקרה הללו נחשבות לבעלי השפעות חשובות על הבריאות הרוחנית, הפיזית, הרגשית והנפשית שלנו.

הצ'אקרות אחראיות על תיאום פעילות הכנסת אנרגיה חיצונית והטמעתה בגוף הפיזי, ופינוי האנרגיה המיותרת, ממש כמו מערכת העיכול הפיזית. אנרגיית החיים (המוכרת כ-צ'י, קי, פראנה ועוד) זורמת בתוכנו דרך הצ'אקרות, ומזינה את האיברים שבגוף. לעיתים נמצא שזרם האנרגיה נחלש, מצב שאנו מכנים אותו "חסימה אנרגטית", ולעיתים נמצא את ההיפך – האנרגיה הזורמת דרך הצ'אקרות היא בעודף. בשני המצבים, הצ'אקרה אינה מאוזנת, והשפעתה על הגוף משמעותית ויכולה לגרום לשינוי התנהגותי או למחלה פיזית.

כל צ'אקרה קשורה לאיברים, לבלוטות ולעצבים ובנוסף, גם להיבטים מסוימים של ההכרה האנושית. הצ'אקרה השלישית למשל ('מקלעת השמש') קשורה ברצון ובכוח האישיות, בעוד שהשישית ('העין השלישית') בתובנה ובמשכל.

כמה צ'אקרות יש בגוף?

קיימות מספר מסורות המתייחסות למספר הצ'אקרות בגופנו. המרחיבים ביותר טוענים ל 114 צ'אקרות המחולקות ל-7 הראשיות, 21 קטנות המפוזרות לאורך הגוף כמו בכפות הידיים, כפות הרגליים, בשתי האוזניים, ליד הגבות, בלבלב, בכבד ועוד מקומות, ובנוסף 86 מיקרו צ'אקרות המהוות רשת אנרגטית מלאה.

אחת המסורות היותר מקובלות כיום, מרחיבה את מערכת שבע הצ'אקרות בעוד חמש צ'אקרות, הנקראות "חוץ גופניות" ואינן חלק מהמסגרת הגופנית של האדם. אחת מבין החמש נמצאת מתחת לרגליים וארבע האחרות –  מעל לראש.

שבע הצ'אקרות הראשיות

שבע הצ'אקרות העיקריות אחראיות על הגוף מבחינה פיזית, רגשית, מנטאלית ורוחנית/נפשית והן ממוקמות באופן אנכי – אחת מעל השנייה לאורך עמוד השדרה מבסיסו ועד אל מעל הקדקוד, ויוצרות תמונת רצף, כמעין צינור אנרגטי שעובר ומחבר את כולן.

הצ'אקרה הראשונה, צ'אקרת הבסיס, ממוקמת באזור המפשעה, מעליה צ'אקרת המין (ליד הטבור), הלאה למעלה נמצאת צ'אקרת מקלעת השמש (Solar Plexus) היושבת בתחתית בית החזה. שלוש צ'אקרות אלה הן הצ'אקרות הארציות.

צ'אקרת הלב (מרכז החזה) היא המרכזית בגוף, ומעליה יושבות שלושת הצ'אקרות הרוחניות: צ'אקרת הגרון, צ'אקרת העין השלישית (במצח) וצ'אקרת הכתר הנמצאת מחוץ לגוף הפיזי, מעט מעל הראש. הצ'אקרות השונות מאופיינות על פי צבעי הקשת – החל מהאדום צבעה של צ'קרת הבסיס, ועד הסגול – הצד העליון של קשת הצבעים שהוא אחד מצבעי צ'אקרת הכתר.

לחלק מהצ'אקרות יש פתחים הפונים הם לחזית והן לאחור. הצ'קרות האחוריות, הן מרכזי כוח הרצון והקדמיות – מרכזים רגשיים. שתי הצ'אקרות העליונות (הכתר והעין השלישית) מהוות מרכזי אנרגיה מנטליים.  מערכת הצ'קרות

כאשר הצ'אקרות אינן מאוזנות (עודף או חסר בזרימת האנרגיה), יש להן השפעה על הגוף  בכמה היבטים. בהיבט הפיזי – הן אחראיות על איברי גוף, בהיבט הרגשי הן משפיעות על התנהגותו והתנהלותו של האדם, ולחסימתן ו/או לאיזונן, יש על כן השפעה משמעותית על האדם.

צ'אקרת הבסיס

צ'אקרת הבסיס/שורש – מולאדהרא , मूलाधार

מיקום: אזור עצם הזנב ואיברי המין
צבע: אדום, חום שחור
סמל: פרח לוטוס עם 4 עלי כותרת
סוג: אנרגיית יאנג, זכרית
מנטרה: לָם
חוש: חוש הריח

זוהי הצ'אקרה הראשונה מבין השבע. צבעה אדום והיא ממוקמת במפשעה (בין שני הפתחים ומעט למטה). היא אחראית על הקשר שלנו עם המציאות, על הרצון לחיות ועל יתר האינסטינקטים החייתיים שלנו, השורשים, כגון היכולת שלנו להשתקם לאחר פגיעה ויצר הישרדות ועל תחושות עייפות או רפיון, בטחון ויוזמה, כח רצון ואומץ לב.
השפעת הצ'אקרה:
 • בהיבט פיזי: מרכז זה אחראי על הכליות, בלוטת יותרת הכליה (אדרנלין), המעי הגס, רגליים, עצמות ועמוד השדרה.
 • בהיבט נפשי: רגשות של עייפות או רפיון, בטחון ויוזמה, התגברות על חרדות ודכאונות, כח רצון ואומץ לב. אנוכיות, ואף אלימות, כעסים מתוך הדרגה לשרידות הפיזית.
 • כאשר הצ'אקרה מאוזנת: האדם מרגיש שליטה על חייו והוא מצליח להתגבר על חששות.
 • צ'אקרה לא מאוזנת: בעודף זרימה האדם חש זעם, כעסים ודאגה ללא הרף' התנהגותו תוקפנית ושתלטנית והוא סובל מהיפר-אקטיביות, חריקות שיניים ובעיות של טחורים, עצירות או שלשולים. בחוסר הוא יחוש חוסר רצון, תסכול, אי שייכות.
צ'אקרת המין

צ'אקרת המין (הטבור) – סוואדהישטהאנא, स्वाधिष्ठान

מיקום: כ – 3 אצבעות מתחת לטבור
צבע: כתום
סמל: פרח לוטוס עם 6 עלי כותרת
סוג: אנרגיית יין, נקבית
מנטרה:
וָם
חוש: חוש הטעם

 צבעה של הצ'אקרה השנייה הוא כתום, מיקומה מתחת לטבור והיא אחראית על האנרגיה המינית על ההולדה, על יצירתיות, שינוי והגשמה עצמית, כסף ושפע, התלהבות, אכזריות, קנאה, עצלות רגשי עליונות וכו' אך גם על הרגלי האכילה שלנו. מבין שלושת הצ'אקרות הארציות, האדום (צ'אקרה ראשונה) מייצג את הקרקע והמציאות, הצהוב (צ'אקרה שלישית) מייצג את המחשבה והחוכמה ואילו צ'אקרת המין מתווכת ביניהם ומכאן יכולתה לסייע במימוש רעיונות ותכניות ובהוצאתן מאזור המחשבה לאזור המציאות.
השפעת הצ'אקרה:
 • בהיבט פיזי: שלפוחית השתן ואיברי המין והפריון. בעיות במחזור החודשי למשל יכולות להעלם לאחר איזון צ'אקרה זו.
 • צ'אקרה מאוזנת: האדם חש אומץ לב, כריזמה ונכונות להגשים את שאיפותיו.
 • צ'אקרה לא מאוזנת: אכילת יתר או אכילה בלתי מספקת הינה ביטוי לחוסר איזון בצ'אקרה זו. בעיות של כאבי גב תחתון, והתמכרויות לתשוקות לא מממשות כהתמכרות לאוכל או למין. מצב של חסר (חסימה) האדם חש מבוכה, חוסר מנוחה, פחדנות וניתוק רגשי, אצל נשים הבעיה עשויה להתבטא באי סדירות במחזור החודשי, אי יכולת להיכנס להריון ובאיבוד משקל. במישור הפסיכולוגי הצ'אקרה אחראית על ההדחקות, העכבות והגישה לנושא המין. כאשר מרכז זה חסום, ייתכנו קשיים בחוויית אורגזמה אצל נשים או שפיכה מוקדמת אצל גברים.
צ'אקרת מקלעת השמש

צ'אקרת מקלעת השמש (Solar Plexus) מניפורא, मणिपूर

מיקום: בין הסרעפת והטבור
צבע: צהוב, כתום בהיר, ירוק בהיר
סמל: פרח לוטוס עם 10 עלי כותרת
סוג: אנרגיית יאנג, זכרית
מנטרה: רָם
חוש: חוש הראייה

הצ'אקרה השלישית, הצהובה, ממוקמת מעל מפתח הלב והיא צ'אקרת מקלעת השמש ("מרכז האש"), והיא מייצגת את האגו, ומהווה את המקור לרגשות ולתחושות. היא המרכז לתחושת העצמי, לרצון, להגדרה ולדימוי העצמי ועל כן שולטת על יכולת האינטראקציה עם העולם הסובב.
השפעת הצ'אקרה:
 • היבט פיזי: הכבד, כיס המרה ואיברי מערכת העיכול בחלל הבטן וגם באספקטים מסוימים של מערכת העצבים
 • צ'אקרה מאוזנת: הכל נראה לנו כמו שמש הזורחת מעלינו ובתוכנו, ומשרה חמימות נעימה, בטחון עצמי, יחסים אינטימיים בריאים ומאוזנים והעדר פחדים לא רציונליים
 • צ'אקרה לא מאוזנת: האדם מרגיש בלבול בחייו וצורך בחיזוקים, הוא מקנא לאחרים ודואג ממה שיחשבו עליו, הוא עלול לפתח כעסים ועצבנות, חוסר שליטה רגשית וביכולת להירגע. לעתים תיווצרנה בעיות בעיכול, בכבד וממחלות כסוכרת ואולקוס.
heart chakr

צ'אקרת הלב, אנאהאטא अनाहत

מיקום: מרכז החזה ומקבילה למיקום הלב
צבעים: ירוק, ורוד
סמל: פרח לוטוס עם 12 עלי כותרת
סוג: אנרגיית יין, נקבית
מנטרה:
יָם
חוש: חוש המגע

 צ'אקרת הלב, המרכזית שבין שבע הצ'אקרות, שוכנת במרכז החזה וצבעה ירוק (ולעיתים – ורוד). היא אחראית על אנרגית האהבה שלנו, היכולת לאהוב ולהיות נאהב, על התחושות כגון רחמים, סימפטיה, חמלה וכו'. היא המחברת בין שלושת הצ'אקרות הרוחניות ובין שלושת הצ'אקרות הארציות ובכך מחברת בין שמים וארץ ואחראית על איזון הצ'אקרות כולן. הצבע הוורוד מייצג את אנרגית האהבה ואילו הצבע הירוק מסמל פריחה, טבע, חוסן פיזי, שפע וכו'. אהבה ושפע הן שתי אנרגיות משלימות.
השפעת הצ'אקרה:
 • היבט פיזי: לב, בלוטת התימוס, היא שולטת על הלב ומערכת הדם ומשפיעה על המערכת האנדוקרינית (ההפרשה הפנימית)
 • צ'אקרה מאוזנת: האדם חש אהבה וקבלה עצמית, תחושות של צמיחה והרמוניה.
 • צ'אקרה לא מאוזנת: האדם מרגיש ניתוק רגשי, התנכרות ואף שנאה עצמית, הוא לוקה בגישה שלילית לחיים, חוסר של שמחת חיים, תחושת בדידות, ייאוש ורחמים עצמיים. צ'אקרה לא מאוזנת עלולה לגרום לבעיות במערכת החיסון, במחזור הדם והלב.
 
throat chakra

צ'אקרת הגרון, וישודהא אविशुद्ध

מיקום: גרון, מתחת ללוע
צבעים: כחול, תכלת
סמל: פרח לוטוס עם 16 עלי כותרת
סוג: אנרגיית יאנג, זכרית
מנטרה: הָם
חוש: חוש השמיעה

צבעה של צ'אקרת הגרון, הראשונה מבין הצ'אקרות הרוחניות, הוא כחול והיא ממוקמת במרכז הגרון. הצ'אקרה אחראית על תקשורת, ביטוי עצמי, התבטאות בכתב ובעל-פה, זרימת רעיונות והוצאתם אל הפועל, יצירתיות, כושר הבחנה לקיחת אחריות ועוד.
השפעת הצ'אקרה:
 • היבט פיזי: בלוטת התריס, מערכת הנשימה והריאות, מיתרי הקול ואזור הגרון
 • צ'אקרה מאוזנת: האדם מרגיש שהוא מבטא את עצמו היטב, באופן רגשי ויצירתי
 • צ'אקרה לא מאוזנת: האדם מרגיש חוסר בביטוי עצמי, בתקשורת, חוסר ביצירתיות וביכולת להוציא דברים אל הפועל, קושי בדיבור עד לגמגום, דיבור איטי, מופנמות ודיכאון, ובמישור הפיזי – דלקות גרון, צוואר תפוס וללחץ דם גבוה.
 
צ'אקרת העין השלישית

צ'אקרת העין השלישית, אג'נא आज्ञा

מיקום: מרכז המצח בין העיניים
צבעים: סגול עמוק, סגול כחול (אינדיגו)
סמל: פרח לוטוס עם 2 עלי כותרת
סוג: אנרגיית יין, נקבית
מנטרה: אום
חוש: החוש השישי

הצ'אקרה השישית ממוקמת במרכז המצח, צבעה אינדיגו או סגול והיא אחראית על המחשבה, על חיבור לישויות רוחניות, אינטואיציה, על "החוש השישי" כגון טלפתיה, ראיית הנולד ועל הבנה אמיתית של נושאים מיסטיים. איזון של שני צידי המוח הרגש והרוח של ההמיספרה הימנית והלוגיקה וההגיון של ההמיספרה השמאלית. איזון בין הזכרי והנשי, חזון והפנמה של תובנות אלוהיות וקבלת מסרים לא מילוליים.
השפעת הצ'אקרה:
 • היבט פיזי: שולטת על בלוטת האיצטרובל, בלוטת יותרת המוח, גזע המוח, מערכת העצבים, אוזניים ועיניים
 • צ'אקרה מאוזנת: האדם חש איזון בין הצד הלוגי לצד הרגשי, שלוות נפש ויכולת לקבל החלטות נכונות. כמו כן נחווה התעוררות רוחנית, רוגע פנימי ושלוות נפש
 • צ'אקרה לא מאוזנת: מתח, חוסר ריכוז, הפרעות שינה, דיכאון, חלומות רעים וסיוטים, ניתוק מהעולם וחוסר לראות "בין השורות", כאבי ראש, תשישות נפשית, הפרעות זיכרון, חוסר איזון מנטאלי ורגשי, בעיות של קשב וריכוז, דיסלקציה, ולעתים סובל מבעיות במערכות האף והאוזניים.
צ'אקרת הכתר

צ'אקרת הכתר, סאהסררא, सहस्रार

מיקום: כמה סנטימטרים מעל הקודקוד
צבעים: לבן, סגול, זהב ושקוף
סמל: פרח לוטוס עם 1000 עלי כותרת בצבעים שונים
סוג: אנרגיית יאנג, זכרית
מנטרה: שקט, דממה
חוש: חושים על חושיים

 צ'אקרת הכתר ממוקמת מעט מעל מרכז הקדקוד, צבעה סגול, לבן או זהב והיא אחראית על החיבור שלנו עם אנרגיות גבוהות, עם מודעות עליונה, קשר עם החלקים הרוחניים שלנו, ועם העולם הרוחני בכלל. יכולת להתחברות אל המידע הקוסמי וחוש ידיעה "נבואי".
השפעת הצ'אקרה:
 • היבט פיזי: משפיעה על בלוטת האיצטרובל, בלוטת יותרת המוח (היפופיזה), גזע המוח העליון
 • צ'אקרה מאוזנת: האדם.חש זרימה, מודעות והתמזגות עם היקום (חיים)
 • צ'אקרה לא מאוזנת: האדם חש דיכאון, מתח, שעמום ותקיעות, אפאתיות חושים חלשים ודמיון לא מפותח, חוסר בהשראה, קושי רב ביכולת להתחבר לנושאים רוחניים, כאבי ראש ומיגרנות. לחסימה בצ'אקרה זו יש השפעה על שיגרון, זעזוע מוח, גידולים, דלקת קרום המוח, הכליות ושלפוחית השתן.

חמש הצ'אקרות החוץ-גופניות

צ'אקרת כוכב האדמה

צ'אקרת כוכב האדמה – ווזונדהקרה, वसुन्धरा

מיקום: בערך 30 ס"מ מתחת לרגליים
צבע: אדום כהה עד שחור
צורה: שלא כמו המרכזים הגופניים, צורת צ'אקרה זו היא ככדור בעל חודים
מנטרה: Mani padme hum

צ'אקרת כוכב האדמה, (או כוכב כדור הארץ) ממוקמת מתחת לצ'אקרת השורש (הצ'אקרה הראשונה), והיא מכוּנה "צ'אקרה אפס" ובהתאם לאדמה העשירה של כדור הארץ -צ'אקרת זו קשורה לצבע האדום כהה או שחור.

צ'אקרה אפס עוסקת בחיבור לכוחה של אמא אדמה וניתן לדמיין אותה כמו הרחם הפורה של גאיה. השם בסנסקריט למרכז האנרגיה הזה הוא Vasundhara, שפירושו "בת כדור הארץ".

בשונה משבע הצ'אקרות האחרות, היא אינה מתייחסת ישירות לתפקודים גופניים ותכונות אישיות ספציפיות. במקום זאת, היא קשורה לחוויות המערבות את העצמי אך גם מעבר לעצמי, כגון תודעה אנושית ואוניברסלית. חיבור זה כולל את הקשר לאנשים בכלל, לאירועים גלובליים, לערכים אנושיים ולאנושיות. ברמה גבוהה יותר, היא מחברת ומבססת את האדם בתחושת ההוויה שלו ובמטרה שלו לחיות בתוך תכנית הבריאה הגדולה והנצחית.

באמצעות מערכת הצ'אקרות, צ'אקרת כוכב האדמה עוזרת לבנות קשרים חברתיים בעיקר דרך שלוש הצ'אקרות הראשונות (שלוש התחתונות): השורש, המין ומקלעת השמש. בין היתר, שלושת הצ'אקרות הללו תומכות ומנהלות את תחושת והערך העצמי, את האמון העצמי, העוצמה האישית ותחושת האותנטיות. צ'אקרת האדמה היא תחנת כוח מאחורי היווצרות העצמי ומהווה רכיב חשוב לחיבור חברתי חיובי ואמיתי.

הפעלת הצ'אקרה

אחת הדרכים היעילה להפעיל את צ'אקרת האדמה היא באמצעות "הארקה", כלומר ללכת יחף על הקרקע. זוהי אחת הדרכים הטובות ביותר להתחבר מחדש לאמא אדמה, לגאיה, ולהגדיל את יסוד האדמה בתוכנו.

את הפעילות הזו ניתן לעשות בכל מקום בכל מקום, אבל זה הטוב והפשוט ביותר היא ללכת יחף על אדמה טבעית כגון דשא או חול (ולא מדרכות בטון). כמו בכל טכניקות הריפוי בצ'אקרה, תשומת לב מודעת היא חיונית אז הישאר נוכח בזמן "הארקה" והתמקד בתחושת הקרקע מתחת לרגליך.

צ'אקרת כוכב הנשמה

צ'אקרת כוכב הנשמה – ויאפיני, व्यापिनी 

מיקום: בערך 30 ס"מ מעל הראש
צבע: לבן זוהר
צורה:
כוכב בעל 8 חודים, או כצורת מרכבה.
מנטרה: אין מנטרה ייחודית

צ'אקרת כוכב הנשמה (ובסנסקריט: סוטארה "כוכב קדוש" או ויאפיני) ידועה גם בשם צ'אקרת ההילה מכיוון שהיא מייצגת מעגל זוהר של אור אלוהי מעל הראש.

צ'אקרה זו היא הערוץ העיקרי להנעת האנרגיה האלוהית אל 7 הצ'אקרות הגופניות. כצ'אקרה חוץ-גופית, הצ'אקרה ה-8 מייצגת את המישורים הגבוהים של הגוף האתרי.

לצ'אקרת כוכב הנשמה יש כמה תפקידים חשובים, והיא:

 • מחברת את האדם עם האני העליון
 • מאפשרת גישה אל הרשומות האקשיות בספריה הקוסמית
 • מאפשרת את למידת המחזורים הקארמתיים והחיים הקודמים
 • מחזיקה בחוזי הנשמה שלך מכל הגלגולים
 • פורטל התקשורת למסרים ממלאכים ומאסטרים גבוהים.

חשבו על הצ'אקרה הזו כעל מקום בו מונחת הנשמה. זוהי הנקודה שממנה עולה הנשמה ומתנשאת אל מעל הגוף הפיזי ומתחברת לאחדות האלוהית.

למעשה, הצ'אקרה הזו מאפשרת את ההתעלות אל התודעה האלוהית.

צ'אקרת הכתר מייצגת את האינדיבידואליות שבאדם, וצ'אקרת כוכב הנשמה נמצאת מעבר לכך. היא ממלאת את הנשמה באלמנטים הדרושים כדי לחרוג מהאינדיבידואליות ולהיות באחדות עם האלוהי. המשמעות שלה בגוף הארצי היא ביכולת לשלווה ולמציאת הייעוד בחיים.

הפעלת הצ'אקרה

הדרך העיקרית להפעלת צ'אקרת כוכב הנשמה היא באמצעות מדיטציה:

 • שבו בשקט והרפו את הגוף.
 • דמיינו אור זוהר המגיע מהבריאה וממלא את הצ'אקרה.
 • עקבו אחרי האור כשהוא יורד אל הגוף האתרי ועובר דרך 7 הצ'אקרות הגופיות. תוך ירידת האור, הישארו מחוברים בדמיון עם הצ'אקרה. בסיום, שלחו את האור מעלה חזרה אל היקום, כשהוא משאיר את נשמתכם טהורה ומטרותיכם צחות ונקיות.

הצ'אקרה האוניברסלית

הצ'אקרה האוניברסלית ממוקמת מעל כוכב הנשמה. היא מיוצגת כצבע לבן פנינה ושולטת בכל ההיבטים האוניברסליים של ההוויה. כאן אנו חווים מיזוג של האנרגיות הגבריות והנשיות שלנו, מה שמאפשר לנו לנצל את התכונות הטובות ביותר של שניהם.

צ'אקרה זו היא השער לזרימה הבלתי מוגבלת של הבריאה. כאשר היא מופעלת, הווית האור של האדם מתיישרת עם ההוויה הפיזית ומביאה להרמוניה מלאה עם היקום.

הצ'אקרה הגלקטית

הצ'אקרה ה-11, הידועה בשם הצ'אקרה הגלקטית, קשורה למסע בזמן ונושאת כוחות על טבעיים כמו טלפורטציה, ביטוי מיידי ונוכחות כפולה. מרכז אנרגיה זה מקיף חוכמה קוסמית מוחלטת, וכאשר הוא מופעל, נאמר שאדם יכול לנסוע מעבר לגבולות הזמן והמרחב.

מאמינים שצבע הצ'אקרה הגלקטית הוא ורוד-כתום או תערובת של סגול, זהב וכסף.

צ'אקרת השער האלוהית

הצ'אקרות האחרונה מבין ה-12 היא צ'אקרת השער האלוהית, הידועה גם בשם צ'אקרת שער הכוכבים. נקודה אחרונה זו במסע הצ'אקרה מייצגת התעלות מלאה ואחדות מלאה עם האלוהי.

הפעלת מאה האנרגיה הזו פותחת את הדלת לעולם האלוהי. מאמינים שלאדם שפתח את הצ'אקרה הזו יש את הידע הרוחני להדריך אחרים לאורך המסע האנרגטי שלהם אל החיבור הקוסמי. הצ'אקרה ה-12 מופיעה כאנרגיה זהובה או רב צבעים, מנצנצת.

חזרה

5 תגובות בנושא “מערכת הצ'אקרות

 1. מדהים!
  אני עוסקת בשטח הזה כמעט 30 שנה ולא ראיתי הסברים כל כך ברורים ומפורטים.
  ערוך יפה למדי,נעים וידידותי לקורא גם אם הוא בא ללמוד על הצ'אקרות.
  יישר כוח!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *