על אהבה וחמלה

חזרה

במפגש העצמה שנערך אצלי בבית, קיבלתי מסר לחברי לקבוצה. מסר המדבר על האהבה ככלי, האהבה כאמצעי לשינוי החיים. הרי התקשור לפניכם:

ברוכים אתם אנשי אור יקרים

ברצוננו לדבר על כלי חשוב העומד לרשותכם ואשר אינכם עושים בו שימוש מרבי. אנו מדברים על האהבה ועל הסליחה. אין בכוונתנו לדבר על אהבה רומנטית שבין אדם לבן או בת זוגו אלא על רגש האהבה ככלי המאפשר שיפור החיים. אנו מדברים על האהבה אותה ניתן להפעיל במצבים שונים כלפי עצמכם, כלפי הקרובים לכם – שכנים, משפחה או חברים, אך לא רק להם, ולא רק כאשר נדרשת מאתנו מחויבות אישית כלפי אדם, נושא, מצב או כלפי מקום שאליהם אנו חשים אהבה, אלא תמיד – לכל אדם, ולכל מצב.

לאהבה יש כוח. האהבה מאפשרת לנו לקבל טעויות של אחרים. האהבה מאפשרת לנו לחוש חמלה במקומות שבאופן טבעי היינו רוצים לחוש כעס. האהבה מאפשרת לנו להכיל מצבים, להכיל רגעים, להכיל אנשים כאשר ההרגשה הראשונה באופן טבעי היא של "מה פתאום", "למה", "מי צריך את זה", "עופו מכאן" וכאלה.

האהבה היא כלי שאנחנו מטפחים אותו בכם. אתם חברי הקבוצה כאנשי אור, יש בכם כוח פנימי ייחודי גם אם אינכם מודעים אליו וגם אם אינכם מכירים אותו. יש בכם את המהות שיוצרת את האהבה. יש בכל אחד מכם את אותו גרעין שיודע להתפתח לאהבה, ולא תמיד ידידים טובים, אתם מודעים לכך. לא תמיד חברים טובים, אתם מפעילים את הגרעין הזה.

כמו כל בני האדם, לפעמים אתם מוצאים עצמכם ברגעים של כעס שאין בו צורך ואין בו מועיל. לא פעם אתם מוצאים את עצמכם ברגעים של כמעט שנאה, קנאה, רצון להיפטר ממצבים או מאנשים, ואינכם עושים את הדבר הפשוט והנכון – להסתכל פנימה, לקרוא לאהבה שתעלה ותחבק, אתכם בראש ובראשונה ואת סביבתכם לאחר מכן. הכעס הגדול ביותר, הסיטואציה הקשה ביותר, ייעלמו, יהיו כלא היו, והאהבה תשטוף גם אותם. אין כמו האהבה הזאת.

יש בכם סוג של אחריות. אתם הנכם אנשי אור. וכל עוד אתם רוצים להיות כאלה, עליכם להשתמש בכלים שהוענקו לכם. עליכם לדעת שכשם שטוב מביא טוב, כשם שדומה מושך דומה כך האהבה מושכת אהבה. בהבנת האדם, בהבנת המצב, ובעטיפתם באהבה יש כוח אינסופי. כל שעליכם לעשות הוא ללמוד להשתמש באהבה זאת.

רגעים קשים יתרככו, החלטות קשות שצריכות להתקבל יתקבלו ביתר קלות, אם תפעילו את האהבה הזו. היא בכם, היא אתכם, אל תזרקו אותה לצדדים. אל תשאירו אותה מאחור. גם כשאתם נתקלים ברגע של פחד, קראו לו לַפָּחַד אל מולכם, אל מול עיניכם, עטפו אותו באהבה ותראו כיצד הפחד נמס בחיוך, בשמחה ובעונג.

אין זה תהליך קל ללמוד להשתמש באהבה במקומות ובמצבים שלכאורה אין לה מקום שם. אבל זה תהליך הלמידה שלכם. דעו, שהאהבה שבפנים מונחת לעתים כאבן שאין לה הופכין, וכל שעליכם לעשות הוא להתכופף ולהרים אותה. אתם תופתעו מהתוצאות.

אהבה, אהבה ועוד פעם אהבה. זו מילה שלפעמים, אצל אנשים מסוימים, מעבירה תחושה של מה שאולי הייתם מכנים "נחנחיות". יש מקומות, אתם אומרים לעצמכם, הרבה אנשים אומרים לעצמם, שצריך "להראות", ובמשפטים של בני אדם "להראות מאיפה משתין הדג", "מי הבוס" ו-"מי בעל הבית פה". ואכן, בהרבה פעמים אתם גם מקבלים תוצאות, אולם אלה תוצאות זמניות, והכעס, הפחד והחשש צצים מחדש בהזדמנות הראשונה. זכרו שניתן להציג את אותה תוצאה גם באהבה, אך להבדיל, היא נשארת לטווח ארוך. יותר מכך – היא מביאה לכם כבוד.

רצינו מילה על הכבוד. כבר אמרו חכמים שכל הרודף אחרי הכבוד, הכבוד בורח הימנו, אבל מי שבורח מהכבוד, הכבוד רודף אחריו. כך גם באהבה הזו. השתמשו בה במצבים קשים ופתאום תמצאו שאנשים רוצים ביקרכם, רוצים בקרבתכם, רוצים בנוכחותכם, ובמילים שלכם – כבוד, אך זה הכבוד הנכון. כך תוכלו להמשיך ולהשפיע עליהם אהבה, חיבוק וחמלה.

האהבה מגיעה לא פעם עם בנות בריתה, עם תכונות שמהוות חלק חשוב ממנה עם החמלה ועם הסליחה. חמלה כלפי אותם אנשים שנוהגים אחרת, שלא יכולים אחרת, גם כשהם מזיקים לכם, גם כשהם פוגעים בכם. כאשר תפעילו את האהבה, תוכלו לפתח גם את החמלה כלפיהם, ושני אלה ביחד הם כוח בלתי מנוצח. והרווח שתעניקו לעצמכם, שתפזרו לסביבה, הוא ענק. זכרו תמיד, הגרעין של הכוח הזה, הגרעין של היכולת הזו טמון בכם. היכולת הזו טמונה ברוב בני האדם. לא כולם מרגישים בה, לא כולם יודעים עליה, לרוב היא מופעלת רק אוטומטית ורק באופן אינסטינקטיבי, אך אצלכם, אנשי אור אהובים, הגרעין נמצא ומחכה להוראה, הוא מחכה לפקודה. אצלכם הגרעין הזה שונה מאשר אצל אחרים. כל שנותר לכם הוא להפעיל אותו.

הפעילו אותו, שמחו בו, חבקו אותו, והרגישו איזה תרומה ענקית תקבלו ואיזו תרומה ענקית תעניקו לסביבתכם.

היו ברוכים חברים אהובים
מועצת אל-רבים

חזרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *