מטוטלת

חזרה

מהי המטוטלת?

המטוטלת היא חפץ קטן, משקולת התלויה על חוט המוחזק בין האגודל לאצבע המורה. יש המשתמשים במשקולת מתכתית, עץ, אך לרוב מקובל להשתמש במשקולת קריסטל.מטוטלת

שימושה העיקרי של המטוטלת בתקשור הוא במתן תשובות של "כן" או "לא" העוזרות להבנת והדגשת מסרים שהתקבלו. עם זאת, משתמשי מטוטלת בעלי ניסיון יכולים להשתמש בה ככלי העיקרי לקבלת מסרים, כמכשיר לאבחון רפואי, כלי לאיזון צ'אקרות ויש גם עדויות של שימוש במטוטלת לגילוי מים ואוצרות טבע הקבורים עמוק באדמה.

את תשובותיה מוסרת המטוטלת על ידי תנודות. ניתן "לאלף" את המטוטלת וללמדה כיווני תנועה בהתאם לסוג התשובות המבוקש. כך, "כן" יכול להיות מובע ע"י תנועה קדימה ואחורה, או בתנועה סיבובית עם כיוון השעון. התשובה "לא", יכולה להתבטא כמובן בכיוונים ההפוכים. אך כל אחד יכול לאלף את המטוטלת שברשותו על פי העדפותיו הוא.

כיצד עובדת המטוטלת? על כך תשובות רבות – החל מכלי סתמי המונע בהתאם לאנרגיות המוקרנות מהמחזיק בה, ועד למערכת של אנרגיות חיצוניות (ישויות אור, מלאכים וכו') המשפיעים ישירות עליה. תהיה אשר תהיה התשובה, כולם מסכימים שאין למטוטלת "יכולת" או "הבנה" עצמאית, ואין היא אלא כלי בידי משהו מחוץ לה, המתואם עם המחזיק בה. ההסבר המקובל לרוב הוא שהמטוטלת משמשת בתפקיד של מתורגמן לשינויים באנרגיה זו.

במחצית הראשונה של המאה העשרים, נערכו מחקרים רבים בתחום הרגישות לאנרגיה (רדיסטזיה) והתפרסמו באירופה. אף שלא הוכחו מדעית, הם מתארים את האנרגיה האופפת את האדם (הילה, אאורה) ומסבירים באמצעותה גם את יכולת המטוטלת. הכומר הצרפתי ישועי, אבבה מרמט, אף התפרסם בגילוי מקורות מים ומינרלים, והוזמן לעבוד בשליחות הואתיקן לחיפוש ממצאים ארכיאולוגיים, וזאת באמצעות כלי רדיסטזיה (מטוטלת). את מסקנותיו הוא פרסם בספרו Comment j'opère (איך אני פועל) שזכה לתפוצה רחבה בשנות השלושים של המאה העשרים. יש האומרים שכל מקורות המים בסביבות פריז ווינה שנמצאו במאה ה-18, התגלו ע"י מומחי רדיסטזיה.

ביכולתה של המטוטלת למדוד את האנרגיות הפנימיות שלנו, ועל כן תשובותיה יכולות להיות יותר מאשר סתם תשובות דיכוטומיות (כן/לא), אלא גם בהבעת ספקות, היא יכולה לסרב לתת תשובה, ועוצמת התנודה יכולה להתפרש ע"י המשתמש המיומן כמשמעות בעלת אופי כמותי.

דרך השימוש במטוטלת אנחנו מתחברים לאני הגבוה המעלה את האינפורמציה מתת המודע אל פני השטח, אל המודע.

עלינו לזכור כי המטוטלת, מטבעה, הינה מכשיר הקולט תהודות, תנודות או קרינות בלתי מורגשות כמעט, שהאדם אינו מודע להן בחמשת חושיו, אלא רק במימד ראיית הנסתר שלו, המשמש לצורך תקשור, ואילו המטוטלת מגיבה על הקרינות והתנודות בתנועה משל עצמה, והיא תגיב באופן ייחודי לכל סוגי הקרינה.

כדי שהמטוטלת תצביע על הכוון הנכון, ותקלוט את הקרינה הנכונה, חייבת המודעות של המשתמש והשואל להיות טהורה, נקייה משיקולים והשפעות זרות.

איך עובדים עם המטוטלת?

האם כל אחד יכול? התשובה לכך פשוטה – כל אדם רגיש, בעל פתיחות מחשבתית, שקט פנימי ומאוזן בנפשו – יכול. השימוש מחייב מידה של מיומנות ולכך נדרש לימוד סבלני ויסודי של עקרונות תנועת המטוטלת. איך עושים את זה? ע"י ניסוי וטעייה. נסה פעם, ועוד פעם, ועוד ועוד, עד "שתכיר" אותה, אותה ואת תנועותיה.

הבא את עצמך למצב של רגיעה, קח את המטוטלת ביד הפעילה שלך והחזק בחוט בין האגודל והאצבע המורה.
השימוש במטוטלת
הדבר הראשון הוא לבחון את כיוון התנועה של המטוטלת במקרה של 'כן' ושל 'לא'. התרכז בשאלה מה זה כן? והמטוטלת תתחיל לנוע, קלוט את כיוון התנועה וחכה עד שתיפסק, יצב את המטוטלת ושאל מה זה לא? ותקבל תנועה בכיוון שונה לתשובת "כן". אם התנועה ל"כן" הייתה לפנים ולאחור, תהיה תשובת "לא", ימינה ושמאלה. אם התשובה ל"כן" תהיה תנועה סיבובית עם כיוון השעון, התשובה עבור "לא", תהיה כמובן בכיוון ההפוך לסיבוב השעון.

מצבה התחילי של המטוטלת נקרא תנוחת חיפוש. זוהי התנוחה ממנה מתחיל המשתמש במטוטלת את הקריאה, מעין עמידת חיפוש. תנוחה זו עוזרת לאדם להתחבר ולהתכוונן אל המטוטלת, ולקבל "רשות" להפעלתה. תנוחת החיפוש תהייה אי תזוזה של המטוטלת או תנודות קלות קדימה ואחורה.

כעת יהיה עליך לכוונן את המטוטלת ל'כן' ו'לא', כך שיהיו ביניכם סימנים מוסכמים. בחן את התשובות. אם אתה מעדיף שהמטוטלת תגיב אחרת ממה שקיבלת, אמור זאת לה, ונסה שנית – עד שתקבל את התשובה המתאימה לך.

לאחר מכן עליך להצהיר בפני עצמך, מהי המטרה, השאלה, העצם, האדם וכו', לגביהם אתה עומד להשתמש במטוטלת. ואז שאל "האם ביכולתי לעשות זאת"? ואז שאל: "האם אני מוכן?". שימוש בשאלות אלו יבטיחו תוצאות טובות ובטוחות.

על השאלות להיות מדויקות ככל האפשר ואסור שתהיה לך דעה קדומה או רגש לגבי התשובה המבוקשת. זה עלול להשפיע על התשובה. אפשר לפנות אל התת-מודע: "אני מתרוקן מכל רגשותיי ומחשבותיי ואני רוצה ומקבל תשובת אמת בלבד". לאחר שתשיג את היכולת להיות ניטרלי ואובייקטיבי בעת השימוש במטוטלת, רכשת לך כלי שיפתח את האינטואיציה ואת החוש השישי שלך.

בעת הקריאה, שים לב שידך או רגליך אינן נוגעות אחת בשנייה. שאינך נמצא בסביבה בה יש כמות גדולה של מכשירי חשמל, כי הם פולטים כמות גדולה של קרינה, הנוטה לערער את תנועת המטוטלת ולהקשות על הקריאה. רצוי לעשות את הקריאה בסביבה שקטה ושלווה ככל האפשר.

חזרה