מהו תקשור?

חזרה

המילה "תקשור" (Channeling) הולכת וחודרת לחיינו ואנו נתקלים בה יותר ויותר. לא בטוח שכולם מבינים את המשמעות או אפילו מסכימים עליה.

אתר ויקיפדיה מגדיר זאת כך: "תקשור בפאראפסיכולוגיה הוא שם כולל לתקשורת לכאורה בין בני אדם וישויות אחרות, שלא מקובל לחשוב כי ניתן לתקשר עמן. בדרך כלל הכוונה לתקשורת בין בני אדם חיים למתים, אך לעתים המילה משמשת גם על מנת לציין תקשורת עם חוצנים, אלים או ישויות נוספות".

בראיון שנערך עם דר' אדם קליין, מהמכללה האקדמית בצפת שביצע את עבודת הדוקטורט שלו על תופעות התקשור והמתקשרות בישראל (כן מתקשרות… לרוב הן נשים). הוא הגדיר את התקשור כ-"מצב בו אנשים מאמינים שהם משמשים צינור להעברת מסרים מישויות לא-חומריות על מנת לסייע בהתפתחות של אנשים בודדים, כמו גם העולם כולו. במלים פשוטות יותר, מתקשרת טוענת לרוב שהיא נמצאת בקשר עם ישות על-טבעית אחת או יותר… ושהישות הזו מעבירה דרכה מסרים. התקשור מתרחש במצב שמכונה 'איחוז' (possession), שבו ישנה תחושה שהאדם 'מְפנה' את גופו לטובת ישות חיצונית הנוטלת את המושכות לידיה – למרות שזה קצת יותר מורכב, כי המתקשרות תמיד שומרות על מידה מסוימת של שליטה ומגדירות את היחסים שלהם עם הישות כיחסים של שותפות".

על השאלה למה משמש התקשור ומה מפיקים ענה אדם קליין: "מבחינת האשה המתקשרת, התקשור מאפשר להבין את מהות העולם, ואת מהות קיומה בתוך העולם, בצורה טובה יותר. לאחר שהבינה, ושיפרה את חייה שלה, היא לרוב מפנה את הידע ואת יכולת התקשור שרכשה למען אחרים – לאפשר גם להם להבין את העולם ואת עצמם טוב יותר. ההבנה הזו מתחילה, אבל לא נגמרת, בתובנה שכבר ציינתי: כל אחד מאתנו בורא את מציאות חייו בעצמו. לפיכך, כדי לברוא לעצמך את המציאות שאתה רוצה, אתה צריך להבין קודם כל את עצמך כמו שצריך, ואז תהיה התאמה בין הרצונות שלך לבין המציאות שלך" (מתוך אתר "חשיבה חדה")

ובאופן מעשי? תקשור היא יכולת הקיימת בכל אדם, והיא מאפשרת לנו כבני אדם לקבל מידע, עזרה והכוונה מישויות הנמצאות מחוץ להווייתנו הפיזית, קיימות בממדים מקבילים ושונים משלנו, וחסרות גוף פיזי, ואשר מלוות אותנו לאורך כל חיינו.

החיבור בינינו לבין ישויות אלו מתבצע בדרכים רבות אולם לא תמיד אנו מזהים אותן כתקשור. אינטואיציה למשל, היא אחת מהן. אולם על מנת שנוכל להפוך את האינטואיציה לדרך ברורה, ישירה ומדויקת, וכדי לפתח טכניקות אחרות, נוספות, אנו צריכים לעבור תהליכים שבמהלכם נפרוץ חסמים תוך שאנחנו מתחברים להדרכה ולרשתות האנרגיה הקיימות סביבנו.

מטרת החיבור אל ישויות אלו היא קבלת מידע ואנרגיה, שיסייעו בידינו לשפר את איכות חיינו ואת של הסובבים אותנו. מידע זה מספק לנו פתרונות להתלבטויות ומצוקות יומיומיות, ואף מסייע בקבלת החלטות מדויקות ונכונות בצמתים החשובים של חיינו, ובכך עוזר לנו בשיפור איכות חיינו וביצירת אורח חיים מאושר ורגוע.

רשתות האנרגיה שאליהן נרצה להתחבר נקראות "רשת האור" או "רשת הקריסטל" שכמו רשת החשמל הביתית, מספקות לנו אנרגיה ומידע.

כאמור, התקשור בא לידי ביטוי בכמה דרכים אותם עלינו להבין. עלינו גם ללמוד להבחין בין היכולת שלנו להרגיש ולקרוא אנשים ומצבים בחיינו הפיזיים – לבין תקשור.

מידע מהתקשור מופיע במספר דרכים, ולהלן רשימה חלקית:

  • מידע "שקופץ" בבת אחד לראש או לשיחה מבלי שהיינו מודעים אליו קודם.
  • תחושות חזקות בגוף שמכוונות אותנו או מונעות מאיתנו לעשות דברים כלשהם.
  • תחושה של ידיעה לגבי דברים שעומדים לקרות.
  • שימוש בעזרים כדוגמת מטוטלת
  • דיבור או כתיבה אינוטואיטיבים
  • תחושה של קול הלוחש מסרים ליד האוזן.
  • קול שמדבר מאזורים שונים בתוך הגוף, ומעביר מידע.
  • תמונות או סרטים שמוקרנים לנו בראש או מול העיניים.
  • חלומות עם מסרים.

על מנת שנוכל לתקשר אנחנו חייבים להבחין במסר ולקבל אותו – למשל, כאשר אנו חושבים על מישהו שבתוך זמן קצר מאוד אחרי כן מתקשר לפתע, או כשלפתע "קופצת" לנו לראש תובנה שאיננו מבינים למה ומאיפה היא הגיעה. מכיוון שבכל אחד מאיתנו קיימת רמה אינטואיטיבית כזו או אחרת ויכולת קבלת מידעים גם אם היא נסתרת, חשוב שנקבל אותה כמות שהיא, ולא להגיב ברצון הבסיסי – ולדחות אותה. הלומדים תקשור צריכים להתחיל להיות מודעים לתחושות אלו, ולהתייחס אליהן.

חזרה