טיפול באמצעות שחזור גלגולים

תכונותיו ואופיו של אדם

רבים מבינים שמה שמייחד אדם מאנשים אחרים נובע מסך כל התכונות המולדות שלו, מניסיון החיים שעבר מאז נולד, מהמיומנויות שרכש, ומתכונות האופי שעוצבו ע"י חינוך והחברה בה חי ואירועים שהשאירו רושם וחותם.

הגישה המקבלת את תופעת גלגול נשמות מרחיבה הגדרה זו.

על פי תפיסת הישארות הנשמה, הגוף אינו אלא כלי זמני וחולף אך הנשמה נצחית. ומכיוון שכך, הרי שייחודו של אדם נובע מכל מה שהנשמה נושאת איתה ועל כן אנו מהווים את סך כל התכונות והניסיון של החיים הקודמים העובר עם הנשמה מגוף אל גוף.

מכאן אפשר לתקן את ההגדרה לגבי ייחודו של אדם ולומר שאיננו רק סך כל יכולותינו מהעולם הזה, אלא סך כל יכולותינו מהעולם הזה יחד עם הצטברות כל האירועים והחוויות שצברה הנשמה גם בחייה הקודמים. במילה אחרת – קארמה.

הקארמה מגדירה את מי שאנו כיום כנקודה על רצף נקודות ארוך של הנשמה שלנו. כל מה שאנחנו חווים היום, בין אם הוא מולד ובין אם הופיע בחיינו בגיל מאוחר – הוא עניין הנובע מתוך הקארמה וכל אדם חי את חייו בדרך המאופיינת ע"י סך תכונותיו, אופיו, יכולותיו וחסרונותיו – שחלקן תוצר גופו הביולוגי, אך חלק הארי שלהן אינו אלא סכום סך התכונות והנסיון המצטבר של נשמתו מגלגוליה בחיים קודמים.

ימי חייו של בן התמותה, אינם אלא שלב נוסף בנצחיותה של הנשמה המתגלגלת מאדם אל אדם. נשמה שעברה בחיים קודמים חוויות משמעותיות יותר או פחות, עשויה להביא עימה אל החיים הנוכחיים את זכרונם. זכרונות אלו צרובים בתוך התת מודע של האדם ומשפיעים על התנהלותו באופן ישיר או עקיף.

זכרונות אלו כוללים חוויות משמעותיות ויש ביכולתם להסביר את התנהלותו של אדם בימי חייו הנוכחיים. פחד משחייה ומים למשל, יכולים להצביע על טראומה הקשורה לנושא בחיים קודמים. חוסר יכולת לנהל חיי זוגיות מוצלחים, אי הצלחה בעבודה או בחברה, יכולים להיות תוצאה של אירועים מחיים קודמים, רחוקים או קרובים.

השפעת הקארמה על חיי האדם אינה כבולה לדרך המחשבה של הגוף האנושי שעל פיה כל התכונות שקיבל אדם מחייה הקודמים של נשמתו יתחילו להשפיע מיד עם רגע לידתו. אדם שבגיל מבוגר מפתח לפתע פוביה כלשהיא, לוקה במחלה פתאומית, ייתכן מאוד שמקורן ענין קארמתי, התנסות הנובעת מגלגול קודם שרק בשלב זה של החיים הגיע הזמן לעבוד עליהם.

ריפוי ושינוי הקארמה

טיפול באמצעות שחזור גלגולים מאפשר שינוי התפיסה ואת החוויה הרגשית של המטופל. ייתכן שמקור תופעות המופיעות בחיי אדם נובע מחיים קודמים והנשמה שחוותה בעברה אירועים שהשאירו חותם רגשי, עוצמתי או חלש, משפיעה באממצעות תת המודע על חייו הנוכחיים של המטופל.

את ההתרחשות ההסטורית שהובילה לחוויה זו לא נוכל כמובן לשנות, אך את המסקנה הנובעת ממנה – כן.

טכניקת הטיפול היא להטיל בספק בנכונות המסקנה. בחיים בהם ארעה ההתרחשות, חוותה הנשמה חוויה שהובילה למסקנה, שאולי אינה נכונה יותר לחיים הנוכחיים. המודעות בה נמצא המטופל כיום מבחינה התפתחותית, נשמתית, המסקנה מאותו אירוע יכולה להיות אחרת.

בעצם אנו מערערים על המסקנה הקודמת ומבקשים לבחון מסקנות חדשות לגבי אותה חוויה.

אין אני מתיימרים לשנות את העבר. אנחנו רוצים אבל להציג בפני המטופל שלנו את האפשרות, לפתח את ההבנה שאפשרות גם אחרת. לבחור מסקנה אחרת של אותה חוויה, לחוות אותה אחרת ולשנות את התפיסה הרגשית שלנו מולה.

טיפול באמצעות שחזור גלגולי נשמה

כשהמטופל מסיק מסקנה חדשה, הוא משחרר מהנשמה שלו משהו מאוד כבד, "שיושב שם" תקופה ארוכה ושכאמור נובע אולי ממצב מודעות מסוים של חיים אחרים, אך המטיל על המטופל עול אותו הוא מחוייב לשאת גם בחיים אלו.

הגישה בטיפול זה טוענת שבחיינו אלה, אין אנו מחוייבים לבעיות עבר של הנשמה ובעצם, המשמעות העמוקה של טיפול כזה העניין ששי ביכולתו של אדם להשתחרר מהקארמה שלו.

בשיחה עם המטופל, נכון יהיה לומר: "נכון, אנחנו חיים לפי מנגנון של קארמה, אבל יש ביכולתנו להשתחרר ממנו. אנחנו יכולים לבחור בכל רגע איך אנחנו מעדיפים לחוות חוויות עבר. אין אנו מחויבים לרצף הזמן שנקבע, ואנו יכולים לחזור לכל חוויה, לבחון אותה, ולחוות אותה מחדש ולקבל מסקנות חדשות לגביה.

שיטת הטיפול היא בבחירת נושא בחייו של המטופל, לברר את מקורו בגלגול קודם ולשנות את המסקנה הנובעת. מכאן, שאין אנו מבצעים תהליך של שחזור גלגולים רק לצורך סיפוק סקרנות. אך עם זאת, פעמים רבות הסקרנות מתגלה כמוטיבציה טובה להגיע לטיפול. ייתכן שהמטופל יגיע אלינו רק כי משהו סקרני התעורר בו, אבל תפקידנו כמטפלים הוא לומר לו שסקרנות זו מוטיבציה מופלאה, אבל ביחד עם הסקרנות שלו אנחנו נגלה דברים שיכולים להשפיע לטובה על החיים שלו כאן ועכשיו. והרי כל מטרה השיטה היא להיטיב עם חיינו עכשיו.