טיפול באמצעות שחזור גלגולים

חזרה

לנוחותכם – קראו את המאמר תוך האזנה להקראתו!

"מי הייתי בגלגול הקודם?"

שאלה זו עברה בראשם של רבים מאיתנו, ואולי גם אצלך, לא?

אבל את תקופות החיים הקודמות איננו זוכרים במודע, אז מה ההבדל אם הייתי מלך נישא ומורם מעם, או אולי אחרון הקבצנים? והאם לשאלה אם הייתי גבר או אישה, צעיר או זקן, אירופאי או אפריקאי – יש משמעות בחיי הנוכחיים?

על פניו נראה שאין קשר, אז למה זה מעסיק כל כך הרבה אנשים והאם זה בכלל חשוב או שאולי סתם מסקרן? כנראה שגם וגם… הנושא עלה וצף אצלי כעת, לקראת קורס ל-"טיפול באמצעות שחזור גלגולים" שאני עומד לפתוח ב 9/8, קורס שהבנתי שעלי לקיים לאור פניות של רבים שלא מודעים לגודל השפעת החיים הקודמים על דרך חייהם הנוכחית ושאני יודע שהוא מוסיף כלי חשוב מאוד לארגז הכלים של המטפל. של כל מטפל.

תכונותיו ואופיו של אדם

מה שמייחד ומבדיל אדם אחד מחבריו אינו רק מראהו הפיזי אלא גם ובעיקר תכונות האופי שלו, אלה שעוצבו על ידי הוריו וחבריו ועל ידי החינוך והחברה בה גדל וחי. אירועי חייו והנסיון שצבר השאירו גם הם רושם וחותם, ורבים חושבים ומאמינים שגם לגנטיקה ולתכונות המולדות יש תפקיד בבלילה הגדולה הזו.
אבל האם זה הכל? התפיסה המאמינה בגלגול נשמות מרחיבה הגדרה זו.

על פי גישת הישארות הנשמה, הגוף אינו אלא כלי זמני וחולף אך הנשמה נצחית, ובין תקופת חיים אחת לזו העוקבת, מכינה הנשמה את תכניתה לפי מה שהיא רוצה ללמוד ולתקן בגלגול הבא. תכניתה זו מבוססת על ניסיונה, על חוויותיה ואף על המועקות והקושי מחיים קודמים, ואותה, את התכנית הזו, היא מטמיעה בַּעובָּר טרם הולדתו יחד עם כל הזכרונות מהחיים הקודמים שבהם היא רוצה לעסוק בחיים החדשים.

מכאן אפשר לתקן את ההגדרה לגבי ייחודו של אדם ולומר שאין אנו רק סך כל יכולותינו מהעולם הזה, אלא סך כל יכולותינו מהעולם הזה יחד עם הצטברות האירועים והחוויות שצברה הנשמה גם בחייה הקודמים. במילה אחרת – קארמה.

הקארמה מגדירה את מי שאנו כיום כנקודה אחת על רצף אירועים ארוך של הנשמה שלנו. כל מה שאנחנו חווים, בין אם מלידה ובין אם הופיע בגיל מאוחר, הוא עניין הנובע מתוך הקארמה. כל אדם חי את חייו על פי מה שמאפיין אותו – בין אם תכונותיו והתנהלותו הם תוצר גנטי בין דורי או מאירועי חייו הנוכחיים, ובין אם הם נובעים ממה שהביאה נשמתו מגלגוליה בחיים קודמים.

ימי חייו של האדם בן התמותה אינם אלא שלב נוסף בנצחיותה של הנשמה המתגלגלת מאדם אל אדם. הנשמה באה לחיים אלו מתוך מטרה להתמודד ולתקן את פצעיה היא, שכאמור ארעו מחוויות בחיים קודמים והיא מביאה עימה זכרונות אותם היא צורבת בתת המודע במטרה לאפשר לאדם להתעמת עם הקושי, להתגבר, ובכך לתקן את הנדרש. מבחינתה של הנשמה, אם יכשל האדם במשימתו, לא רק שהוא יחווה את הקשיים לאורך חייו, גם היא תושפע מכך והיא תצטרך לחזור ולנסות את התיקון והריפוי בתקופת החיים הבאה שלה.

יש ביכולתם של זכרונות אלו להסביר את התנהלותו של אדם בימי חייו הנוכחיים. פחד משחייה ומים למשל, יכולים להצביע על טראומה הקשורה לנושא בחיים קודמים. אולם לא רק אירועים דרמטיים וגדולים מושפעים מחיים קודמים. התמודדות מול חוסר יכולת לנהל חיי זוגיות מוצלחים למשל, או אי הצלחה בעבודה ובחברה, יכולים גם הם להיות תוצאה של אירועים מחיים קודמים, והם יופיעו בחייו של האדם משום שתכנית הנשמה תוביל אותו אליהם. הנשמה בוחרת טרם לידתה את הורי האדם ואת סביבת חייו ויוצרת בכך את התשתית לדרך החיים שהיא מייעדת לו. היא גם "חותמת" על הסכמים, על "חוזים נשמתים" עם אחרים שיופיעו בחייו של האדם ויכוונו אותו – אל הקושי או אל הפתרון.

השפעת הקארמה על חיי האדם אינה כבולה ללוח הזמנים האנושי והמועקות או הקשיים שאותם רוצה הנשמה לתקן, ובעבורם באה אל הגוף, לא יתחילו בהכרח להשפיע מיד עם רגע לידתו. אדם שבגיל מבוגר מפתח לפתע פוביה כלשהי, לוקה במחלה פתאומית, ייתכן מאוד שמקורן בענין קארמתי, התנסות הנובעת מגלגול קודם שרק בשלב זה של חייו הגיע הזמן לעבוד עליהם.

ריפוי ושינוי הקארמה

טיפול באמצעות שחזור גלגולים מאפשר את שינוי התפיסה והחוויה הרגשית של המטופל. את ההתרחשות ההיסטורית שהביאה לחוויה זו לא נוכל כמובן לשנות, אך את המסקנה הנובעת ממנה – כן. אנחנו יכולים להוביל את המטופל להבנה שאפשר גם אחרת, שאפשר להסיק אחרת מאותה חוויה, לחוות אותה אחרת, ולשנות את התפיסה הרגשית שלו מולה.

טכניקת הטיפול היא להטיל ספק בנכונות המסקנה. בחיים בהם ארעה ההתרחשות, חוותה הנשמה חוויה שהובילה לדרך שאולי אינה נכונה יותר לחיים הנוכחיים. תודעתו של האדם נמצאת כיום במקום אחר, פרשנותו לאירועים עשויה להיות שונה, ובמודעות בה נמצא המטופל כיום מבחינה התפתחותית, נשמתית, המסקנה מאותו אירוע יכולה להיות אחרת.

שינוי הקארמה אינו רק בהפנמה שהסיפור המקורי ארע למישהו אחר, לאדם שאיננו מכירים, במקומות אחרים ובזמן אחר, אלא מאפשרים לתודעתנו לערער על המסקנה הקודמת ומבקשים לבחון מסקנות חדשות לגבי אותה חוויה.

כשהמטופל מבין שנשמתו באה לעולם במטרה לרפא "פצע נשמתי" ושכל זרימת חייו מושפעת ממטרה זו, הוא יכול להתבונן פנימה, אל מסכת חייו, ולהבין אותם אחרת. הוא יכול לראות באור שונה את חייו כילד ליד הורים או חברים שהשפיעו שלילית על חייו ולהבין שהם התנהגו כך רק לאור חוזה הנשמה שחתמו, הוא יכול להבין את התנהגותו במצבים שונים שהפכה למועקה, ועם הבנה זו הוא משחרר מהנשמה שלו משהו מאוד כבד "שיושב שם" תקופה ארוכה, ויכול לבנות את חייו באופן שונה, ולרפא את התעוקה הכבדה שמלווה אותו בחיים אלו.

אז מי הייתי בחיים קודמים? מה זה חשוב… אבל ההבנה של "מה אני נושא עימי מאותם חיים" – חשובה עד מאוד ויש בה כדי להשפיע על כל מהלך החיים בגלגול זה.

חזרה

One thought on “טיפול באמצעות שחזור גלגולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *