מהי הרייקי?


הרייקי מוכרת כטכניקת ריפוי לטיפול עצמי ובאחרים, והיא מבוססת על הזרמת אנרגיה באמצעות כפות ידיו של המטפל המונחות בעדינות על גופו של המטופל.

במהותה, הרייקי היא אנרגיית חיים המודרכת על ידי תבונה אלוהית המאזנת ומביאה להרמוניה בכל. היא נמצאת בכל מקום, זורמת ביקום כולו ותחושת הטיפול היא כמו זוהר נפלא שזורם דרכך ומסביבך. הרייקי מטפלת באדם כולו – בגופו הפיזי, אך גם ברגשותיו, בנפשו ורוחו ומקנה ריפוי הכולל תחושות של הרפיה ושלווה, ביטחון ורווחה ורבים מדווחים על תוצאות מופלאות.

הרייקי לא סותרת כל שיטת ריפוי אחרת אלא מעצימה אותה, היא אינה מוגבלת לגיל או למצב, לא דורשת ציוד, חומרים או כלים ייחודים ולמעשה, כל אחד יכול, אחרי שיוכשר לכך, להשתמש בה כדי לרפא, לטהר ולהעצים.

זוהי שיטת ריפוי עתיקה שנתגלתה מחדש ע"י מרפא ומיסטיקן יפני – מיקאו אוסואי בתחילת המאה ה-20 ומאז היא נפוצה בעולם כולו. היא מבוססת על אנרגיית ריפוי אוניברסאלית, אלוהית ("רֵיי" – מילה מהשפה היפנית) ואנרגיית החיים ("קי") הזורמת בתוכנו.

בעוד שטכניקת הריפוי ברייקי היא רוחנית באופייה, אין היא דת ואין שום דבר שיש להאמין בו כדי ללמוד ולהשתמש ברייקי. למעשה, הרייקי אינה תלוי באמונה כלל, והיא מרפאה בין אם המטופל מאמין בה ובין אם לאו.

הרייקי אינה מקדמת כל חשיבה דוגמתית או דתית, אך מקדמת הרמוניה עם אחרים ועם הסביבה. מיקאו אוסואי, המליץ ​​לאדם לתרגל אידיאלים אתיים פשוטים מסוימים כדי לקדם שלום והרמוניה, שהם כמעט אוניברסליים בכל התרבויות, ואף כתב חמש עקרונות המשמשות בסיס להתנהגותו של המטפל.

לרייקי המסורתי יש רמות שונות ולימודי הרייקי נחלקים לארבע סדנאות שונות, אחת לכל דרגה:

רייקי 1: דרגת "רייקי 1" מאפשרת טיפול בסיסי – לטיפול עצמי ולאנשים קרובים ובעיקר לשיפור תחושות ולהפגת כאבים קלים ככאבי ראש בסדנא זו לומדים להתחבר באמצעות "חניכות" אל אנרגיית הרייקי, לומדים את עקרונותיה ואיך לטפל בעצמנו ובאחרים במגע ישיר.
למידע על סדנת רייקי 1 – לחץ כאן
רייקי 2: דרגת "רייקי 2" מאפשר כבר טיפול עוצמתי יותר ועמוק יותר. המטפל מעצים את האנרגיה העוברת דרכו על ידי כוונון וחניכה מיוחדים ותוך שימוש בסמלים הייחודיים לרייקי, והמאפשרים טיפול ממוקד, יעיל ועוצמתי. בדרגה 2 לומדים גם לטפל באדם הנמצא במקום מרוחק, לשלוח רייקי למצבים ואף לאירועים שהיו בעבר או עתידיים
למידע על סדנת רייקי 2 – לחץ כאן
רייקי 3: סדנת "רייקי 3" מעניקה את התואר "מאסטר מטפל". ניתן ללמוד לרמה זו לפחות חצי שנה מאז מתן דרגת רייקי 2. ברמה זה המטפל מתחבר לסמל המאסטר ובאמצעותו לעבודה נשמתית, ולימוד טכניקות ריפוי עוצמתיות.
רייקי 4: סדנה להסמכת המאסטר מטפל ל"מאסטר מורה" היכול לחנוך ולהסמיך תלמידים להיות מטפלי רייקי.

חזרה