המדריך הרוחני האישי

חזרה

המדריך הרוחני כשמו כן הוא – מדריך. המדריך נמצא בקשר רציף עם הנשמה ומדריך אותה בפעילותיה, נמצא עמה בעת שהותה בעולם שמעבר בזמנים שבין תקופות חיים, ועוזר לה בתכנון מטרותיה במהלך החיים הבא שלה.

המדריך עוקב אחרי פעילותו של האדם ובעזרת שומר הנשמה מזמן הזדמנויות ואירועים שיאפשרו לו, לאדם, לממש את תכניתה של הנשמה.

מבחינתנו כבני אדם, המדריך הוא כמו חבר שתמיד נוכח, שתמיד נמצא כדי לאהוב אותנו, לעודד אותנו ולתמוך בנו. מקובל להתייחס אל המדריכים כאל מלאכים או ישויות של אור המלווים אותנו כל חיינו. תפקידם לעזור לנו בחיפוש ובמציאת הייעוד הרוחני, ולממשו.

על פי אורין ודה בן (ישויות אור גבוהות, כפי שהם מצוטטים בספר "להיפתח לתקשור" של סאנייה רומן) "לכל אחד יש מדריך אישי המלווה אותו למשך כל חייו. לפעמים ישנם כמה מדריכים המסייעים לכם במיוחד אם אתם נמצאים בנקודת מפנה חשובה בחייכם. בדרך כלל, מדריכים אישיים אלה הם פחות מפותחים מאשר המדריכים מהרמה הגבוהה ביותר אך הם מפותחים יותר מכם (מנשמתכם) משום שבדרך כלל הם עברו כבר תקופת חיים על פני כדור הארץ והם מודעים למציאות נרחבת יותר מכם".

המדריך הרוחני האישי יכול להעניק הבנה רחבה יותר, יכול לעזור במציאת תשובות לשאלות, ללמד אתכם על עצמכם ועל אחרים. הוא יעזור לכם למצוא תשובות לכל דבר, מנושאים ארציים פשוטים ועד לשאלות רוחניות המעוררות ביותר. אפשר להיעזר בו לריפוי, להוראה ולהרחבת היצירתיות בכל תחומי חייכם, ובעת הצורך, יעניק לנו את המורה החכם שאנחנו מחפשים – כזה שבא מבפנים ולא מבחוץ.

המדריך לא יפתור את כל בעיותיכם. הוא רק ישנה אתכם בדרכים שבהם אתם רוצים להשתנות. הוא לא "יעשה עבורכם את העבודה", אתם הם אלו שתנקטו פעולה, אתם תיישמו ותוציאו לפועל. הוא ייעץ, והוא יאיץ את הזדמנויות הלימוד והצמיחה.

לכל אחד מאיתנו יש מדריך ראשי המלווה אותו לכל אורך חייו. המדריך יכול להיות מישהו שהאדם פגש בחייו אך נפטר והתפתח מעבר לרגשות הארציים. המדריך האישי עשוי גם להיות ישות שנשמת האדם חלקה איתו תקופת חיים אחרת, בזמנים אחרים.

בנוסף למדריך הראשי אנו נעזרים גם במדריכים נוספים שמטרת הופעתם היא לעזור לנו ברכישת ידע או מיומנות ספציפית, ידע התואם את תחום התמחותם האישית. למטפלים ולהילרים למשל, יש מדריך "רפואה".

המדריכים המשניים עשויים להיכנס ולצאת מחינו, כשכל אחד מלווה אותנו למשך הזמן הנחוץ לנו ללימוד השיעור. פרק זמן זה יכול להמשך מרגעים בודדים עד חיים שלמים.

חזרה