ההדרכה הגבוהה

שומרי הנשמה | המדריך האישי | מדריכי האנושות | האני העליון

קיומנו בעולם חומרי תלת-ממדי, גורם לבני האדם לחשוב שאנו והביולוגיה שלנו, היננו האחראים הבלעדיים לדרך התפתחותנו, הן כבודדים והן כחברה.עולמנו הפיזי גורם לנו לחשוב שההתפתחות האישית של אנשים היא תוצר של גנטיקה והשפעה חברתית בלבד ושההתפתחות האנושית מכוונת על ידי האבולוציה ותו לא. לכאורה, יש מי שנולד והוא בעל כשרון גאוני למוזיקה, אחרים נוטים להנדסה או ציור וההשראה "שנוחתת" על היוצר – היא פועל יוצא של סביבה ומקריות.

אבל המציאות רחבה הרבה יותר ולמרות שאיננו מודעים לכך, אנו פועלים בסביבה ענקית אותה איננו מכירים.

המציאות הרחבה הזו מורכבת מממדים נוספים שאיננו מבחינים בהם בהווייתנו היומיומית, אך למעשה האנושות ככלל, והאדם הבודד כפרט, מכוונים ומודרכים על ידי מערכת ענפה ורחבה עד מאוד.

הנשמה, עוד בטרם התממשה בגוף תיכּנַה אמנם תכניות והציבה מטרות ויעדים למה שהיא רוצה לעשות וללמוד בחיים אלו אך אלה לא תמיד מבוצעים על ידי האדם בתוכו היא שוכנת שכן אין אנו "בובה על חוט" וזכות הבחירה עומדת לרשותנו תמיד.

לעזרת הנשמה באים ישויות הדרכה רבות המסייעות לה. הן עושות זאת בדרך של זימון הזדמנויות ויצירת מצבים התואמים את מטרותיה, על ידי "הורדת" תובנות וידיעות, על ידי העלאת השראה ובדרכים רבות ושונות נוספות.

הדרכה זו פעילה ברמת האדם הפרטי וברמת האנושות ככלל. אולם פעילותה מתבצעת ברקע וללא ידיעתנו. לעתים אנו "יודעים" דברים ואין אנו יודעים למה ומאיפה. לעתים יש לנו אינטואיציה חזקה הדוחפת אותנו לפעולה או עוצרת בעדנו, לעתים מתרחשים דברים שפשוט ידענו שהם עומדים להתרחש אך לא היה מושג מהיכן הגיעה ידיעה זו. כל אלה הם פעולותיהן של ישויות ההדרכה הגבוהה.

המימד הרוחני – עולמם של המדריכים

כדי להבין טוב יותר את המדריכים, יש להכיר את המציאות הרוחנית שבה הם מתקיימים את הממד הרוחני.

הממד הרוחני לא נמצא בשום מקום. העולם הרוחני מנוהל ע"י חוקים שחוקי המרחב ועולם החומר הפיזיקלי (זה שאנו חיים בו) הם רק חלק קטן ממנו וחלים רק עלינו. מכיוון שכך אין העולם הרוחני מוגבל על ידי חוקי היקום החומרי והוא חופשי לפעול במסגרת מערכת החוקים שלו. הזמן למשל מהווה במערכת חוקים זו רק ממד אחד מני רבים והשימוש בו שונה מהאופן אותו אנו מכירים, הרוח נעה על ציר שונה משלנו ויכולה להיות בעבר, בהווה או בעתיד ללא מגבלות התנועה בזמן החלים על עולמנו אנו. היא יכולה "לקפוץ" קדימה או אחורה, או להיות במה שנראה לנו ככמה "זמנים" בעת ובעונה אחת. גם שלושת ממדי המרחב (אורך, רוחב וגובה) מהווים רק חלק ממרחב רב ממדי והם יכולים על כן להיות נוכחים בכל מקום ובכל רגע נתון. הם יכולים "להופיע" בצידו אחד של העולם, וכהרף עין, או אפילו באותה העת, גם בצידו האחר…

נפילות חומות אלו של המגבלה הפיזיקלית פותחת את ראייתן של הנשמות ומאפשרת להן להבין ולקחת בחשבון את מכלול כל המרכיבים המשתנים במצבים שונים, לראות לקראת מה הם מובילים ולהבין מה יהיו תוצאותיהן. ההדרכה יכולה על כן לתת לנו מידע על העתיד ועל מסלולים שונים שייתכנו בו – בהתבסס על ההחלטה שנעשה כעת, בהווה שלנו.

ומכיוון שכל עתיד אפשרי, ניתן לשנותו ע"י רצון החופשי. אין כאן משום "ניבוי עתיד", אלא כיווני מחשבה והמלצות על מסלולים נכונים מבחינת הכל ידוע והרשות נתונה.

בהיותן חלק מעולם רוחני, ניתן לתארם כישויות אווריריות שדחיסותן, הצפיפות שלהן, נמוכה מאוד – להבדל מהגוף הפיזי, הדחוס והצפוף, ועל מנת שנוכל ליצור קשר עמן, עלינו להעלות את רטט המודעות שלנו לזה של הנשמה שעמה בחרנו לתקשר. העלאת התדר נעשית ע"י נשימות, איזון צ'אקרות, פתיחת העין השלישית, ויצירת הגנה.

מתי נפנה להדרכה ולצורך מה?

ההדרכה אינה "פותר הבעיות שלכם". ההדרכה תציג בפניכם את האפשרויות, ותציג את המסלולים המועדפים. אתם בדילמה בכיוון הנכון ליצירת ליצירת האמנות שלכם? בכתיבה או בהלחנה? ההדרכה יכולה לסייע בייעוץ. אתם בפני החלטה בעת טיפול וריפוי לזולת? זה הזמן לבקש הדרכה, וכך בכל מישורי החיים. כשאתם ניצבים בפני צומת החלטה, תהיה זו השעה הנכונה לפנות להדרכה ולבקש הכוונה.

הישויות המתקשרות

המדריכים הרוחניים מופיעים בצורות שונות של ישויות. מתוך הנסיון והמידע המצטבר של מתקשרים מרחבי העולם נראה כי ניתן לחלק את הישויות הללו לכמה קבוצות עיקריות.

אנושיות נשמות של אנשים שנפטרו, נשמות ללא הגוף הפיזי.

לאחר המוות, משתחררת הנשמה מהגוף הפיזי ומחוקיי המימד הפיזי, ונפתחת לתודעת המימד הרוחני. במימד זה פועלת הנשמה בחופשיות תוך שיש לה את היכולת ליצור קשר עם בני אדם חיים, במימד הפיזי. התנאי לקשר זה הוא כמובן ברמת הפתיחות לתקשור של האדם.יש יתרון בתקשור עם נשמות. בהיותה "אדם לשעבר", יש לה ההיכרות עם העולם הפיזי והיא יכולה על כן לעזור ולהנחות בהתאם לצורך של האדם המבקש.הנשמה "האנושית" יכולה לעזור בתחום רחב מאוד של שטחי החיים, ולדוגמא, היא יכולה לעזור בהעברת אנרגיות ריפוי. וכאמור, מאחר ואין היא מוגבלת ע"י חוקי התנועה בזמן, יש ביכולתה לדעת את העתיד, ומתוך כך, לספק את ההדרכה הטובה והנכונה ביותר.

חוצניות צורת חיים אחרת הקיימת ביקום, שניתן לתקשר איתה ולקבל מידע על צורות קיום אחרות ביקום. החוצניות יכולות לספק מידע על עולמות אחרים, על תרבויות אחרות ולתרום לנו מניסיונן הרב.

לא ניתן לקבל מהן ידע על צורת קיום אנושית ולתת לנו עצות בעניינים אנושיים יומיומיים.

ישויות אור ומלאכים  ישויות שמעולם לא היו בגוף פיזי. אלו הן צורות קיום רוחניות שנבראו מלכתחילה במימד הרוחני, ומעולם לא התגשמו במימד הפיזי. במסורת היהודית הן מוכרות לנו כמלאכים.

המלאכים מאורגנים בהיררכיה, בראשה המלאכים הראשיים ובתחתיתה מלאכים זוטרים. ישויות אלו יכולות ללמד אותנו על יסודות היקום, על משמעות הקארמה ועל ייעודנו האישי והקולקטיבי.

המדריכים הרוחניים – שומרי הקארמה שלנו

כאמור, המדריכים הרוחניים הם ישויות רוחניות המלוות אותנו לאורך חיינו במימד הפיזי, ותפקידם ללוות ולהנחות אותנו, כך שנממש את הבחירות שעשתה נשמתנו בטרם לידתנו. במילים אחרות, תפקיד המדריך הרוחני הוא לעזור לנו לממש את הקארמה שלנו.

המדריכים דואגים להפגיש אותנו עם השעורים שעלינו לעבור בתקופת חיינו, והם פועלים באמצעות מדריכים אחרים, שומרי הנשמה ותהליכי החשיבה שלנו.

כמה מדריכים יש?

לכל אחד מאיתנו יש מדריך ראשי המלווה אותו לכל אורך חייו. בנוסף למדריך הראשי אנו נעזרים גם במדריכים משניים.

מטרת הופעתם של המדריכים המשניים היא לעזור לנו ברכישת ידע או מיומנות ספציפית, ידע התואם את תחום התמחותם האישית. לאנשים העוסקים בריפוי למשל, יש מדריך "רפואה".

המדריכים המשניים עשויים להיכנס ולצאת מחינו, כשכל אחד מלווה אותנו למשך הזמן הנחוץ לנו ללימוד השיעור. פרק זמן זה יכול להמשך מרגעים בודדים עד חיים שלמים.

כל אחד מאיתנו יכול "למשוך" אליו מדריך שינחה אותו וילווה אותו בחייו. יש כל  המדריך הרוחני הוא ישות אור המלווה אותנו ואת נשמתנו במהלך חיינו. המדריך הרוחני שותף

בדפים הבאים תמצאו חומר והסברים על ההדרכב הפרטית, על שומר הנשמה, ועל מדריכים הגבוהים מאוד שעוסקים בנושאים הקשורים לאנושות כולה:

שומרי הנשמה | המדריך הגבוה | מדריכי האנושות