הגנות

בני האדם, בקיומם הפיזי, נחשפים לעיתים גם לאנרגיות "כהות". אנרגיות אלה נושאות תפקיד בעולמות הבריאה כחלק מהעיקרון הדואלי של עולם החומר, ומאפשרות לנשמה את ההתמודדות הנדרשת לה להשיג את התיקון וללמוד את השיעורים שבעבורם היא מתגלגלת בגוף האנושי. אנרגיה זו, אנרגיית האופל, לא "נשמעת" מרצונה לעולמות האור, והיא לא פועלת רק לפי צורכי הנשמה. מרגע שנפתח לאנרגיה זו פתח, היא מנצלת אותו לפי צרכיה היא, וצרכים אלה מפריעים ומזיקים לאדם.

אדם המצוי בתקופה קשה בחייו כמו בעתות משבר, במחלה, בקושי חברתי ועוד, מקרין חולשה כלפי אנרגיות אלו, והן מנצלות זאת. טפילים אנרגטיים חודרים לגופנו, יונקים אנרגיה מאיתנו ומעצימים את המשבר, את החולשה.

לא תמיד יש צורך במשבר עמוק, לא תמיד החולשה היא הגורם, גם הימצאותנו בסביבה העתירה באנרגיות אלו, מאפשרת לטפילים לדבוק בנו ולחדור, ומטפלים רבים מכירים את החולשה שלעיתים תוקפת אותם עם גמר טיפול באדם הנושא אנרגיות כאלו. 

שליחי אור למשל, אנשים הקשורים לעולמות שמעבר, אנשים "מחוברים" העוסקים בתקשור פותחים עצמם אל עולם גדול, רחב, שגודלו הוא לאין שיעור. האם יש סכנה בפתיחות הזו? האם יש חשש שישויות המגיעות מאזורים אחרים לאזורי האור והחמלה "ישתלטו על נפשו של המתקשר"? וגם אם לא נפגש בישויות "זדוניות", האם יש חשש שנפגוש את הישויות הלא נכונות לנו, "הפחות איכותיות". ולא נדע על כך?

חשש נוסף, הקיים אצל רבים הוא – האם אנו יכולים להיפתח אל עולם כה גדול ו"להישאב אליו" מבלי יכולת "לחזור"? האם עלול הקשר עם המציאות להתרופף ואולי אף חלילה להתנתק?

לכל אלה יש תשובה אחת, ברורה ומוכחת – הגנה. אל ההגנה יש להתייחס כחלק בלתי נפרד מתהליך התקשור, הטיפול באחר והתחזוקה האישית. כל אדם מחובר צריך וחייב לאמץ לעצמו טכניקת הגנה אותה יבצע לפני כל טיפול או תהליך תקשור, ויש כאלה אף הממליצים לבצע את תהליך ההגנה בכל בוקר.

ההגנה מבטיחה לנו שניצור קשר עם ישויות איכותיות בלבד, כאלו שנוכל לסמוך על המסרים מהן. ההגנה מבטיחה לנו שנהיה מוגנים מחדירה של אנרגיות לא רצויות אל תוך המערכת האנרגטית שלנו (ההילה המקיפה את גופנו הפיזי) ומאפשרת לנו לקיים את חיינו מבלי לחשוף עצמנו לסכנות ולכישלונות.

שיטות ליצירת הגנה

הגנה באמצעות כדור אור

שיטה פשוטה ומקובלת היא השימוש בדמיון. שוו לנגד עינכם את עצמכם כפי שאתם באמת באותו רגע (יושבים, שוכבים או ניצבים), ודמו שכל גופכם מוקף בכדור (בועת) אור. הכדור יוצר חיץ ביניכם לבין שאר העולם. כדור האור הוא מעין "מסננת" המאפשרת רק לישויות אור לחדור ולהיכנס.

הבועה שסביבכם קורנת אור לכל סביבתה. צבע האור הוא לפי העדפתכם האישית. יש שיעדיפו אור לבן, חזק ועצמתי, ואחרים יעדיפו אור זהוב "חם".

אפשר להמיר את כדור האור בשמיכה. דמיינו עצמכם מתעטפים בשמיכת פוך לבנה העוטפת את כולכם ויוצרת חיץ ביניכם לעולם שמחוץ.

חיבור לאדמה ולשמים

דמיינו חוט זהב היוצא מראשכם ומגיע לשמים, וחוט שני היוצא מרגליכם וחודר ללב האדמה. החוט העליון יבטיח חיבור אל ישויות האור והחוט התחתון ייקבע אתכם לאדמה וימנע "התנתקות". לחיזוק ההגנה אפשר גם להוסיף ולומר: "אני מוגן מכל רע ומזמן רק ישויות של אור לתקשר איתי"

מגן דוד או מרכבה

דמיינו מגן דוד או מרכבה (מגן דוד תלת מימד) המקיפים אותכם. יש מתקשרים המשתמשים בצורת פירמידה או ספירלה.

הגנת מלאכים

שאו תפילה להגנת מלאכים (ארבעה ממלאכי השרת) ובכל פעם שאתם הוגים שם של אחד מהם, חושו את נוכחותו. הגנה זו לקוחה מפסוק בברכת שמע: בְּשֵׁם אֲדֹנָי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל, מִימִינִי מִיכָאֵל, וּמִשְּׂמֹאלִי גַּבְרִיאֵל, וּמִלְּפָנַי אוֹרִיאֵל, וּמֵאֲחוֹרַי רְפָאֵל, וְעַל רֹאשִׁי שְׁכִינַת אֵל. יש מי שמעדיף גרסה מעט שונה: "מימיני מיכאל, משמאלי גבריאל, מלפני אוריאל, מאחורי רפאל, סביבי כדור של אור זוהר ומעלי מגן דוד שומר"

מלאכים אלה הם נושאי תפקיד:

  • רפאל – המלאך המעניק רפואה ומזור
  • גבריאל – חוזק, בטחון ויכולת התמודדות עם קשיים
  • מיכאל – חסד, רכות, חמלה אך גם הגנה ולחימה ברוע
  • אוריאל – מאיר את הדרך, נותן מענה ותשובות ללבטים, ומשחרר מפחדים

אבנים (קריסטלים)

הניחו סביבכם אבנים (קריסטלים) המיועדים לחיזוק ושמירה:

אמטיסט: שמה העברי הוא אחלמה והיא משתייכת לאבני החושן של הכוהן הגדול – שבט גד.

אבן זו מרגיעה מאוד ומאפשרת שלוות נפש, סבלנות וסובלנות. היא מפתחת את האינטואיציה, מחברת לקול הפנימי ונחשבת לאבן של הרמוניה, איזון וצלילות רוחנית. עוזרת לאדם להיכנס למצב של מדיטציה ולהשקיט את המחשבות. מורידה לחצים מאזור הראש ומטפלת בכאבי ראש.

טורמלין: טורמלין משמשת לחיזוק הבסיס

אבן עוצמתית ביותר להענקת הגנה מאנרגיות שליליות ומהשפעות של הסביבה. עוזרת להצבת גבולות בריאים בסביבה בה אתה נמצא. כדאי לשאתה במקומות עתירי אנרגיה שלילית, ובמקומות שאנו חוששים מפניהם כבתי קברות, בתי כלא, ולהבדיל, בתי חולים (מחמת המחלות שבהם). שימוש בטורמלין שחור במצבים אלה עוטף את הגוף ויוצר מעטה הגנה. מקובל לחשוב שאבן זו, שומרת מפני "עין הרע".