ההילה

חזרה

השם הילה נובע מכך שאנשים רבים, שרגישותם לאנרגיה גבוהה משל אחרים או כאלה שאימנו עצמם לכך, מסוגלים לראות שכבות אלו, ולפחות את הפנימיות שבהן כהילת אור המוארת בצבעים שונים המעידים על מצבו הפיזי או הרגשי של האדם.

לאמתו של דבר, אנשים רבים חשים בהילה גם אם אינם מודעים לה. כשאנו מדברים על אנרגיה חיובית שמישהו מקרין, זוהי בדיוק הנקודה. שולי ההילה הרחבה שלו, פוגעים בהילה שלכם והאנרגיה עוברת ומִתַרגמת לתחושות. כך גם כמובן כלפי מישהו בעל אנרגיה שלילית רחמנא ליצלן… זו גם הסיבה מדוע לעתים אנחנו חשים בנוכחות של אדם העומד מאחורינו עוד בטרם ראינו או שמענו אותו.

מטפלים רבים עושים שימוש בהילה. חלקם סורקים את גוף המטופל בכפות ידיהם, חשים בה ומאתרים אזורים פגועים, אחרים רואים אותה או פשוט מודעים לה בנוכחותו של המטופל. ההילה משקפת את מצבו הרגשי או הפיזי של המטופל ומשמשת על כן כלי אבחון טוב, והטיפול באזורי המצוקה המשתקפים בה, משפיע על המטופל ותורם לריפוי.

לא ניתן לצייר "מפת דרכים" ברורה לצבעי ההילה ולהופעתה. סביבת האדם, לבושו, מצבו הרגשי באותו רגע, כל אלה משפיעים עליה. יש גם הטוענים שמטפלים שונים רואים אחרת את ההילה אצל אותו אדם, אך מה שחשוב הוא שלרוב הם יתרגמו וינתחו אותה באופן זהה, מותנה כמובן ביכולתם ובמיומנותם, וכולם כנראה יזהו חריגות מהמצב התקין. ההילה של אדם הסובל מדלקת באוזן לדוגמא, תציג באותו אזור קטע הנראה בצבע חאקי ירקרק, שונה משאר צבעי ההילה שבסביבה. פעמים רבות, ה"כתם" יופיע עוד בטרם התפתחה הדלקת לכל סימפטומים אותם יחוש המטופל.

צילום ההילה – צילום קירליאני

ב-1939 פרסם סמיון קיריליאן ממציא וחוקר רוסי, בן למשפחה ארמנית, תגלית לפיה בעת שמצלמים אובייקט הנתון לשדה חשמלי, משטח הצילום קולט הילה סביב הגוף המצולם. תגלית זו הכתה גלים בעולם ועברה ניסויים ומחקרים רבים. כמה שנים לאחר הפרסום נערך באוניברסיטת סטנפורד בארצות הברית, מחקר שגילה מה שזכה לשם אפקט "עלה הפנטום". באפקט זה צולם צילום קירליאן של עלה כאשר הוא שלם והתמונה הראתה כמובן את העלה עם ההילה הסובבת אותו. תמונות נוספות צולמו אחרי שחתכו מהעלה קטעים שלו וצילמו בכל פעם מחדש. בכל הצילומים ראו את העלה החתוך אך מוקף בהילה המלאה (אם כי ניסיונות לשחזר את התופעה, למשל בצילומים שנערכו בשנות ה-60 באוניברסיטת דרקסל, לא הצליחו לשחזר את הממצאים הללו).

תמונת הילה בצילום קירליאני

מצלמת קירליאן הפכה מהר מאוד למכשיר המהווה "הוכחה" לקיום ההילה. אנשים רבים ניצלו תגלית זו והציעו שירותי צילומים כאלה אך ניסויים מתקדמים יותר מעלים שלמעשה יכולת הצילום הקיריליאני קטנה מאוד ומוגבלת להצגת הילה הנראית סביב אצבע של אדם, וגם זאת בגווני אפור בלבד. המצלמות המתיימרות לצלם הילה יפה וצבעונית של אנשים, עושות זאת כנראה בדרכים אחרות, ולא מציגות באמת את ההילה, ואלה שמצלמים זאת נהנים מהרווח הכספי בין אם כהולכת שלל ובזדון ובין אם בתמימות ובלי הבנת הטכנולוגיה.

ראיית ההילה הפכה משום מה לכלי התנצחות עוצמתי עבור ספקנים רבים. אתרי "קולו של הספקן" רבים יוצאים חוצץ נגד הטענה של ראיית הילה ומשתדלים להביא הוכחות ומחקרים רבים מתוך ניסיון לקעקע את התופעה. למזלנו, רוב המטפלים ממשיכים ועוזרים לאנשים תוך קריאת ההילה שלהם ובמתן טיפול תואם.

חזרה